Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Heldric: The legend of the shoemaker (PC)

Heldric: The legend of the shoemaker PC

Heldric: The legend of the shoemaker to gra fantasy, która łączy elementy zręcznościowego RPG i strategii ekonomicznej, traktującej o zarządzaniu wioską.

RPG | fantasy | ekonomiczne | hack'and'slash | RPG akcji

PC Windows
Okładka Heldric: The legend of the shoemaker (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17kwietnia2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heldric - The legend of the shoemaker to gra RPG wzbogacona silnymi elementami strategii ekonomicznej. Jest to debiutancki projekt studia Astral Byte.

Gracze wcielają się w tytułowego szewca o imieniu Heldric. Jako dziecko marzył on o zostaniu dzielnym rycerzem, ale gdy Król przybył do wioski w poszukiwaniu rekrutów, nasz bohater nie znalazł się wśród wybranych szczęśliwców i musiał zadowolić się karierą rzemieślnika. Wiele lat później krainę zaatakowały armie zła. Monarcha zebrał wszystkich wojowników i wyruszył na wojnę. Niestety, tym samym pozostawił własne królestwo kompletnie bezbronne, zmuszając mieszkańców do polegania na własnych siłach. W rodzimej wiosce Heldrica to właśnie na niego spada obowiązek zadbania o sąsiadów i obrona ich przed potworami. Problem w tym, że szewc nie ma zielonego pojęcia jak tego dokonać.

Naszym zadaniem w grze jest głównie odpieranie ataków kolejnych fal potworów. Podczas tych starć kierujemy Heldriciem niczym w typowych produkcjach typu hack-n-slash, nakazując mu atakowanie, ruch czy korzystanie z przedmiotów oraz specjalnych umiejętności. Bohater nie wyrusza do boju sam i zazwyczaj otrzymuje wsparcie niewielkiej grupy mieszkańców wioski. Pomiędzy potyczkami zajmujemy się wznoszeniem nowych budynków i ulepszaniem już istniejących. Każda struktura zapewnia konkretne bonusy, ułatwiające radzenie sobie z najeźdźcami.

W trybie kampanii gracze podróżują od jednej wioski do drugiej, każdą z nich doprowadzając do stanu, w którym będzie w stanie samodzielnie odpierać ataki wrogów. Zabawę urozmaica system dnia i nocy oraz realistyczna fizyka świata. Dodatkową atrakcję jest mechaniką losowego generowania potworów, dzięki czemu nigdy nie napotkamy hord nieprzyjaciół przypominających armię klonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Heldric: The legend of the shoemaker

Wymagania wiekowe Heldric: The legend of the shoemaker

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Heldric: The Legend of the Shoemaker, czyli hybrydę RPG akcji i strategii ekonomicznej
Zapowiedziano Heldric: The Legend of the Shoemaker, czyli hybrydę RPG akcji i strategii ekonomicznej

wiadomość6 października 2013

Zespół Astral Byte zapowiedział grę Heldric: The Legend of the Shoemaker. Będzie to hybryda gatunkowa, która połączy mechanizmy produkcji RPG typu hack-n-slash ze strategią ekonomiczną o zarządzaniu rozwojem wioski.