Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSVXONEPS3
Okładka Ethan: Meteor Hunter (PC)

Ethan: Łowca Meteorów

Ethan: Meteor Hunter

Zręcznościowa gra logiczna opowiadająca o przygodach myszy, która posiada moc telekinezy. Posługuje się nią do rozwiązywania zagadek logicznych, przenoszenia obiektów i nie tylko.

Zręcznościowe | platformówki | funkcje cross-platform | indie | 2.5D

Okładka Ethan: Meteor Hunter (PC)

producent: Seaven Studio

wydawca: Seaven Studio

wydawca PL: www.mils.pl

Strona oficjalna

data premiery gry:

22paź2013

PC PS3

15kwi2014

PSV

1lip2016

XONE

Ethan: Meteor Hunter to pierwszy projekt niezależnych twórców z francuskiego Seaven Studio. Tytuł opiera się na oldskulowych zasadach gier platformowych, dodając do nich elementy logicznych produkcji.

Grający mają tutaj za zadanie przeprowadzić tytułowego bohatera, mysz o imieniu Ethan, przez około 50 układów rozsianych w trzech różnych środowiskach, i odnaleźć wszystkie fragmenty roztrzaskanego meteorytu. Pomocą w tym zadaniu są ponadnaturalne możliwości gryzonia, pozwalające mu na zatrzymanie czasu i przenoszenie przedmiotów za pomocą telekinezy.

Rozgrywka podzielona jest na dwie części. Pierwsza to tradycyjna platformówka, w której należy unikać różnych przeszkód i pułapek, przeskakiwać przez przepaście, itd. Druga polega na rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych, wymagających używania mocy zatrzymania czasu i telekinezy. Gdy Ethan korzysta ze swoich nadzwyczajnych umiejętności świat staje w miejscu, a mysz może na spokojnie przesuwać różne fragmenty blokady, uniemożliwiające przejście do kolejnego etapu.

Ethan: Meteor Hunter mocno opiera się na klasycznych grach platformowych - wymaga wielkiej zręczności i mnóstwa cierpliwości. Bohater jest szybki i zwinny, co umożliwia mu uciekanie przed przesuwającymi się w jego stronę ostrzami, przeskakiwanie nad przepaściami, unikanie ognia czy też przepływanie przez wodę na szpuli po nici. Poza tym, podczas wędrówki należy zbierać odłamki meteorytu, które są wymagane do ukończenia danego poziomu i dają dodatkowe punkty.

Grafika została utrzymana w przyjemnym stylu "2,5D" - Ethan, jak i całe otoczenie, został wykonany w trzech wymiarach, jednak rozgrywka odbywa się tylko w dwóch.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Ethan: Łowca Meteorów

Klasyfikacja PEGI Ethan: Łowca Meteorów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ethan: Łowca Meteorów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 900 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Wieści ze świata (Ethan: Meteor Hunter, PixelJunk Shooter) 7/10/13
Wieści ze świata (Ethan: Meteor Hunter, PixelJunk Shooter) 7/10/13

wiadomość7 października 2013

Dziś piszemy m.in. o datach premier gier Ethan: Meteor Hunter i PixelJunk Shooter, a także kolejnej promocji na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ethan: Meteor Hunter - wypuszczono pierwszy zwiastun i demo z platformówki zespołu Seaven Studio
Ethan: Meteor Hunter - wypuszczono pierwszy zwiastun i demo z platformówki zespołu Seaven Studio

wiadomość14 maja 2013

Firma Seaven Studio zapowiedziała platformówkę Ethan: Meteor Hunter, w której pokierujemy myszą wyposażoną w moc telekinezy. Autorzy udostępnili również pierwsze grywalne demo. Gra zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 3.

PC
PS3
PSV
XONE