Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Eleusis (PC)

Eleusis PC

Stworzony na silniku Unreal Engine, pierwszoosobowy survival horror, którego akcja przenosi nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski. Okazuje się ona siedliskiem mrocznych kultystów, którzy, wykorzystując pradawną wiedzę, pragną ożywić niebezpieczne siły i wykorzystać ich moc.

Przygodowe | FPP | survival horror | indie

PC Windows
Okładka Eleusis (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2013

Eleusis to pierwszoosobowy survival horror, przenoszący nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski, gdzie, starając się znaleźć schronienie, trafimy w samo centrum tajemniczych i niepokojących wydarzeń. Gra jest debiutancką produkcją niezależnego studia Nocturnal Works.

Osada, do której zabierze nas akcja gry, okazuje się siedliskiem wyznawców pogańskiego kultu, pragnących ożywić mroczne siły i wykorzystać ich niszczycielską moc. Staniemy więc przed trudnym zdaniem pozyskania ukrytej w przedwiecznych zagadkach wiedzy i powstrzymania kultystów przed realizacją ich niebezpiecznych planów. Musimy być jednak bardzo ostrożni, gdyż nie zabraknie chętnych, chcących nam w tej misji przeszkodzić. Jedynie dzięki własnemu sprytowi, odpowiedniej taktyce i zręczności może udać się nam doprowadzić całą historię do szczęśliwego finału.

Akcja gry ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, a rozgrywka łączy w sobie mechanikę gry przygodowej – z naciskiem na eksplorację, poszukiwanie tropów i rozwiązywanie zagadek – z elementami klasycznego survival horroru. Poruszamy się w otwartym środowisku tytułowej wioski, by w miarę postępów fabuły uzyskiwać dostęp do kolejnych obszarów. Zagadki, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, stoją na dość wysokim poziomie, a oparto je o rzeczywistą historię, mitologię i technikę starożytnej Grecji. Do obrony przed wrogami i czyhającymi na nas niebezpieczeństwami wykorzystywać będziemy rozmaite, znajdowane podczas gry obiekty.

Eleusis stworzono w oparciu o Unreal Engine, co gwarantuje wysoką jakość oprawy. Realistyczna, w pełni trójwymiarowa grafika oraz efekty wizualne z pewnością wyróżniają grę na tle innych, niskobudżetowych produkcji niezależnych. Jednocześnie twórcy zadbali o prosty, intuicyjny interfejs, mroczną atmosferę oraz uzupełniającą rozgrywkę niepokojącą ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 151 ocen czytelników.

Gry podobne do Eleusis

Wymagania wiekowe Eleusis

16+

Wymagania sprzętowe Eleusis

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, Karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Eleusis od 16 października na Steam w polskiej wersji językowej
Eleusis od 16 października na Steam w polskiej wersji językowej

wiadomość8 października 2013

Survival horror studia Nocturnal Works pomyślnie przeszedł kampanię Steam Greenlight i trafi do dystrybucji 16 października. Eleusis udostępniony zostanie w polskiej wersji językowej.