Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 13:02

autor: Sarge

Warface - data premiery darmowej strzelaniny od twórców serii Crysis

Już za kilka dni doczekamy się premiery pełnej wersji darmowej strzelaniny Warface na PC. Za produkcję tego tytułu odpowiada studio Crytek, znane głównie za sprawą popularnej serii Crysis.

Studio Crytek ujawniło dokładną datę premiery pełnej wersji gry Warface na rynkach zachodnich. Darmowa strzelanina twórców serii Crysis stanie się oficjalnie dostępna dla wszystkich graczy na początku przyszłego tygodnia.

Pełna wersja Warface na PC zadebiutuje 21 października. Poczynając od tego dnia każdy w Europie będzie mógł rozpocząć zabawę z grą, rejestrując się na oficjalnej stronie internetowej i pobierając klienta. Do tej pory tytuł był dostępny tylko dla niektórych graczy w ramach zamkniętych beta testów lub dla mieszkańców Rosji i Chin. Warface jest w przygotowaniu także w edycji na Xboksa 360, jednak ukaże się ona dopiero w 2014 roku.

Niedawno deweloper potwierdził, że Warface otrzyma polską wersję językową. Obecnie trwają nad nią prace i nadal nie wiadomo, czy lokalizacja będzie dostępna w dniu premiery końcowego produktu. Dowiemy się tego prawdopodobnie w poniedziałek, gdy gra oficjalnie stanie się grywalna dla wszystkich w Europie. Tytuł okazał się dużym sukcesem w Rosji i Chinach, gdzie jest oficjalnie dostępny od dłuższego czasu.

Warface to pierwszoosobowa strzelanina free to play z akcją osadzoną w niedalekiej przyszłości. Produkcja jest tworzona przez studio Crytek, odpowiedzialne m.in. za serię Crysis i pierwszą część cyklu Far Cry. Rozgrywka oferuje zarówno możliwość rywalizacji (PvP) jak i kooperacji (PvE).