Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Bionic Dues (PC)

Bionic Dues PC

Utrzymana w konwencji science-fiction strategia turowa, autorstwa niezależnego studia Arcen Games. Akcja osadzona została w futurystycznej metropolii, która zmaga się z buntem robotów. Do walki z nimi wysłany zostaje najlepszy pilot mechów.

Strategiczne | science fiction | turowe | mechy i roboty | 2D | roboty

PC Windows
Okładka Bionic Dues (PC)

producent: Arcen Games

wydawca: Arcen Games

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października2013

Bionic Dues to produkcja niezależnego studia Arcen Games, znanego z takich gier jak AI Fleet Command, Shattered Haven czy Skyward Collapse. Deweloperzy z Karoliny Północnej pozostali wierni gatunkowi strategii, choć tym razem w bardziej taktycznym wydaniu.

Akcja Bionic Dues osadzona została w przyszłości. Życie mieszkańców wielkiej metropolii znalazło się w niebezpieczeństwie, po tym jak usłużne dotąd roboty zbuntowały się. Do walki z nimi stanął najlepszy spośród pilotów mechów. Niestety, jego misja zakończyła się fiaskiem. Jedyną nadzieją dla ludzi pozostaje niedoceniany bohater, którego poczynaniami kieruje gracz.

Kampania główna składa się z 30 do 50 misji, wybranych z puli ponad 120. W każdej z nich gracz kontroluje formację mechów, składającą się maksymalnie z czterech maszyn i przemierza fragment metropolii walcząc z wrogimi robotami. Plansze w dużej mierze generowane są losowo i odznaczają się zróżnicowanym poziomem trudności, przy czym wybór poważniejszego wyzwania zwiększa prawdopodobieństwo zdobycia cennych przedmiotów, które mogą zapewnić przewagę podczas finałowego starcia z hordami przeciwników.

Walka w Bionic Dues rozgrywana jest w systemie turowym. Duża różnorodność przeciwników (ponad 40 rodzajów zbuntowanych robotów) sprawia, że kluczem do zwycięstwa często jest właściwie dobrany skład oddziału. Każdy z sześciu typów mechów dostępnych w grze - Assault, Siege, Science, Sniper, Ninja oraz Brawler – różni się uzbrojeniem, parametrami technicznymi oraz możliwościami modyfikacji.

Warstwa audiowizualna gry wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Twórcy zastosowali grafikę 2D z widokiem z lotu ptaka oraz prostymi animacjami. Całości wrażeń estetycznych dopełnia ścieżka muzyczna skomponowana przez Pablo Vegę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.2 / 10 na podstawie 10 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Bionic Dues

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bionic Dues

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 2 GB RAM, 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

hedasw Ekspert 11 listopada 2013

Bionic Dues to gra taktyczna twórców AI War, w której walczymy z armią robotów. Co w tym fajnego? Tego dowiecie się z mojej hipsterskiej recenzji.

8.0