Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Metal Brigade Tactics (PC)
OkładkaMetal Brigade Tactics (PC)

Metal Brigade Tactics PC

Metal Brigade Tactics to strategia turowa z elementami cRPG, wyprodukowana przez zespół deweloperski studia Busking Software. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Za sprawą rządu niewielkiego, wyspiarskiego państewka zagrożony jest pokój na świecie.

Strategiczne | science fiction | turowe | elementy RPG | mechy i roboty | roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Brigade Tactics Premiera PC

20września2010

producent: Busking Software wydawca: Busking Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metal Brigade Tactics

Warhammer 40,000: Space Marine

Space Hulk

Bionic Dues

Metal Brigade Tactics jest debiutanckim projektem niezależnego studia Busking Software. Tytuł wyprodukowany został z myślą o miłośnikach taktycznych strategii turowych w klimatach science-fiction.

Akcja gry toczy się w przyszłości. Niewielki, wyspiarski kraj Pelaoan przez długi czas pozostawał w cieniu. Wszystko zmieniło się, gdy międzynarodowe korporacje przemysłu zbrojeniowego ulokowały w tym miejscu ośrodki badawcze i fabryki nowoczesnych robotów bojowych – Vertical Armor. Miejscowy rząd dostrzegł w tym szansę utworzenia mocarstwa na skalę światową i uformował Centralną Koalicję Pelaoan (CPC) z zamiarem przejęcia całkowitej kontroli nad technologią i produkcją VA. W odpowiedzi reszta świata powołała Sprzymierzone Siły Obronne (Alliance Defense Force), których celem jest likwidacja reżimu CPC.

Gracz wciela się w rolę jednego z pilotów robotów bojowych w służbie ADF i wraz z oddziałem kierowanym przez pułkownika Johna Barkley'a wysłany zostaje na Pelaoan, by zadać decydujący cios CPC. Po tym jak jego przełożony wraz z garstką lojalnych mu żołnierzy wykazuje niesubordynację, bohater przejmuje dowodzenie nad pozostałymi członkami jednostki. Jego zadaniem jest zniszczenie renegatów, a następnie stawienie czoła siłom koalicji.

Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach charakterystycznych dla gatunku taktycznych strategii turowych. Każda tura składa się z kilku uporządkowanych chronologicznie etapów. Najpierw prowadzony jest ostrzał artyleryjski, a następnie gracz przesuwa jednostki na planszy (ta podzielona została na kwadraty) i - o ile to możliwe - przeprowadza atak, po czym następuje tura przeciwnika.

Mechanika walki opiera się na zasadzie papier-nożyce-kamień. Każdy robot może zostać wyposażony w dwa rodzaje uzbrojenia – snajperskie, maszynowe lub artyleryjskie, przy czym broń dostępna jest w wielu odmianach różniących się m.in. zasięgiem, ilością amunicji oraz wielkością zadawanych obrażeń. Co istotne, poszczególne rodzaje uzbrojenia sprawdzają się w starciu z określonym arsenałem przeciwnika. Użycie broni snajperskiej premiowane jest w pojedynku z bronią maszynową. Ta ostatnia lepiej wypada w walce z artylerią, która z kolei „bije” snajperów.

Twórcy pokusili się o wprowadzenie kilku zapożyczeń z cRPG. Uczestnicząc w bitwach piloci zyskują doświadczenie pozwalające zwiększyć ich umiejętności związane z obsługą danego typu jednostek lub broni. Możliwe jest także zdobywanie nowych rodzajów robotów (poszczególne typy różnią się m.in. pod względem szybkości przemieszczania się, wytrzymałości i pojemności baterii) oraz wprowadzanie modyfikacji w już posiadanych maszynach.

Kampania główna w grze przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywki solowej i obejmuje 19 misji, w których gracz najczęściej musi zająć określony teren, dotrzeć do wskazanego miejsca na mapie albo zniszczyć wrogie oddziały. Zwolennicy zabawy z żywym przeciwnikiem mogą spróbować swoich sił w pojedynkach trybu skirmish rozgrywanych metodą hotseat (gracze zmieniają się przy komputerze).

Oprawa audiowizulana Metal Brigade Tactics nie należy do szczególnie okazałych. Dwuwymiarowa grafika wyraźnie odstaje od standardów współczesnych gier strategicznych. Podkład muzyczny bazuje na utworach w stylu techno.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Metal Brigade Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.

Metal Brigade Tactics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7