Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dominions 4: Thrones of Ascension (PC)
OkładkaDominions 4: Thrones of Ascension (PC)

Dominions 4: Thrones of Ascension PC

Kolejna odsłona z serii turowych strategii fantasy, stworzonej przez Illwinter Game Design. Po raz kolejny wcielamy się w boga jednego z blisko 80 narodów, a naszym celem jest wyeliminować konkurentów i stać się jedynym prawowitym władcą uniwersum.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dominions 4: Thrones of Ascension Premiera PC

8lipca2013

producent: Illwinter Game wydawca: Illwinter Game Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dominions 4: Thrones of Ascension to kolejna odsłona z liczącej sobie już ponad 10 lat serii turowych strategii fantasy. Za cykl odpowiedzialne jest od samego początku niezależne studio Illwinter Game Design, które rozpoczęło działalność jeszcze we wczesnych latach 90-tych, tworząc strategię Conquest of Elysium na wysłużone komputery Atari. Seria Dominions osadzona jest w fantastycznym świecie, czerpiącym inspirację z historii, kultury i mitów.

Zwyczajem serii, w Dominions 4 przyjdzie nam ponownie wcielić się w jednego z bogów, panujących w stworzonym przez autorów politeistycznym uniwersum. Naszym celem jest stać się jedynym władcą świata i pokonać innych pretendentów do tytułu nowego Pantokraty. Rozpoczynając grę, kreujemy swojego boga i wybieramy na swoich poddanych jedną z dostępnych nacji. Poszczególni bogowie mogą różnić się od siebie zdolnościami – od specjalizujących się w czarach arcymagów, do potężnych tytanów, preferujących rozwiązania siłowe. Zwycięstwo w grze może być osiągnięte na jeden z trzech możliwych sposobów, a kluczem do niego będzie stworzenie niepokonanej armii, która sprawdzi się w epickich bitwach, rozgrywanych na losowo generowanych mapach, pełnych rzek, jaskiń, gór i przełęczy.

To, co stało się znakiem rozpoznawczym serii, robi wrażenie również i w części czwartej. Do naszej dyspozycji oddano blisko 80 grywalnych nacji, począwszy od Marignonów z paladynami, łowcami czarownic i inkwizytorami, do podwodnych ras, wzorowanych na lovecraftowskich mieszkańcach R’lyeh. W arsenale środków magicznych znajdziemy ponad 800 czarów oraz 300 magicznych przedmiotów, których użyjemy do pokonania przeszło 2000 potworów.

Wśród ważniejszych zmian i usprawnień, których w tej odsłonie wprowadzono naprawdę sporo, należy wymienić przede wszystkim poprawiony interfejs, na który gracze narzekali w poprzednich częściach. Nasze zmagania toczymy w trzech erach, począwszy pierwszej - typowo magicznej, do ery technologicznej, w której dostępne są bardziej zaawansowane typy broni i uzbrojenia. Oprócz działań stricte bitewnych możemy posiłkować się usługami scoutów, zabójców, szpiegów, uwodzicieli, wilkołaków, iluzjonistów czy tajnych wysłanników korumpujących przeciwnika.

Podobnie jak poprzednie gry w serii, Dominions 4 skupia się na cross-platformowym trybie multiplayer, w którym może wziąć udział jednocześnie do 28 graczy. Zmagania wieloosobowe da się prowadzić przez internet lub korzystając z nieco zapomnianego już trybu PBEM (play-by-email). W odróżnieniu poprzednich odsłon pojawia się nowy kooperacyjny tryb Disciples, gdzie gracze kontrolując pomniejszych bogów działają wspólnie na rzecz jednego, wybranego pretendenta. Autorzy postarali się też o pełne wsparcie dla moderów, dzięki czemu gracze mogą tworzyć własne potwory, czary lub nowe nacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / E-mail   Liczba graczy: 1 - 28  

Wymagania wiekowe Dominions 4: Thrones of Ascension: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dominions 4: Thrones of Ascension Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7