Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2010, 13:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Medal of Honor, Killzone 3) 21/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zakupach Electronic Arts, prezentach dla użytkowników GOG.com, cenach instrumentów do Rock Band 3, nowościach w Xbox Live, aktualizacji darmowego DDO, sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych, a także drugiej łatce do trybu wieloosobowej pecetowej wersji Medal of Honor. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zakupach Electronic Arts, prezentach dla użytkowników GOG.com, cenach instrumentów do Rock Band 3, nowościach w Xbox Live, aktualizacji darmowego DDO, sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych, a także drugiej łatce do trybu wieloosobowego pecetowej wersji Medal of Honor. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts zdecydował się kupno brytyjskiego wydawcy gier casualowych Chillingo. Podobno transakcja opiewa na sumę 20 milionów dolarów i choć nie robi takiego wrażenia, jak 400 milionów dolarów wydane w ubiegłym roku przez EA na pozyskanie grupy PlayFish, to z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój casualowego działu EA. Chillingo to firma, która wprowadziła w ostatnim czasie na rynek niezwykle popularne gry dedykowane urządzeniom działającym na bazie systemu iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Chodzi tu szczególnie o Angry Birds fińskiego studia Rovio (6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy na App Store) oraz świeże Cut the Rope autorstwa ZeptoLab (pobrane przez milion użytkowników App Store w zaledwie 10 dni – rekord serwisu).

GOG.com

Dołączyłeś do grona użytkowników serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com w trakcie trwania jego beta testów? CD Projekt ma dla Ciebie miłą wiadomość – w zamian za wytrwałość każda z osób, która stała się członkiem społeczności GOG.com przed 20 września, otrzyma za darmo cyfrowy egzemplarz gry Jagged Alliance: Deadly Games. Jeżeli jeszcze go nie dostaliście, cierpliwości – proces obejmuje z pewnością sporą liczbę użytkowników, w związku z czym doprowadzenie go do końca może potrwać. Dla graczy posiadających już w swej kolekcji JADG, serwis GOG.com przygotował alternatywny prezent (szczegóły tutaj).

Fallout: New Vegas

Bethesda Softworks poinformowała o udostępnieniu narzędzi edycyjnych Garden of Eden Creation Kit (G.E.C.K.), przeznaczonych do pecetowej wersji cRPG Fallout: New Vegas. Stanowią one rozbudowaną wersję podobnego zestawu znanego zapewne niektórym posiadaczom Fallout 3. O wprowadzonych do nich zmianach przeczytacie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Medal of Honor, Killzone 3) 21/10/10 - ilustracja #1

Rock Band 3

Firma MTV Games donosi, że 29 października, czyli w dniu brytyjskiej premiery Rock Band 3, w sprzedaży znajdzie się szereg oficjalnych instrumentów, przy pomocy których będziemy odgrywać popularne rockowe hity (pozą gitarą dla zaawansowanych graczy, mającą trafić do sklepów dopiero w 2011 roku). Wczoraj poznaliśmy ich ceny:

 • gra Rock Band 3 w zestawie z klawiszami – 109,99 funtów, czyli około 500 złotych (Xbox 360/PlayStation 3) lub 99,99 funtów, czyli około 450 złotych (Wii),
 • kontroler-gitara stylizowany na model Fender Mustang – 124,99 funtów,
 • stojaki do kontrolera-gitary, mikrofonu i klawiszy – 24,99 funtów za każdy,
 • klawisze – 69,99 funtów,
 • zestaw perkusyjny – 119,99 funtów,
 • inne gitary, w tym bas – od 59,99 funtów do 84,99 funtów,
 • mikrofon – 24,99 funtów.

Xbox Live

Microsoft zdecydował się na zmianę nazewnictwa darmowego dostępu do usługi Xbox Live z Xbox Live Silver na Xbox Live Free. Wbrew spekulacjom, powyższa decyzja nie pociąga za sobą żadnych konkretnych modyfikacji w dostępnej ofercie. Nie wpływa również na nazwę płatnego abonamentu, czyli Xbox Live Gold.

Killzone 3

Serwis PlayStation Lifestyle donosi, że na łamach oficjalnej strony internetowej gry Killzone 3 (premiera w lutym 2011 roku na PlayStation 3) widniała przez moment informacja, z której wynikało, że produkcja studia Guerrilla Games zostanie wydana nie tylko w wersji standardowej, ale i limitowanej oraz kolekcjonerskiej. W ramach dwóch ostatnich ujęte zostaną różnego rodzaju dodatki, w tym m.in. ekskluzywne DLC oraz gogle Helghasta.

Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Medal of Honor, Killzone 3) 21/10/10 - ilustracja #2

Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited

Darmowe MMO Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited zostało poddane kolejnej aktualizacji, oznaczonej numerem 7. W jej ramach studio Turbine wprowadziło do gry dwie nowe rasy (pół-elfa i pół-orka), zestaw questów Deception in Stormreach, raid The Chronoscope dla 12-osobowych grup graczy, a także możliwość wzięcia udziału w live evencie Endless Night. Szczegółowy opis zawartości znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego DDO: Eberron Unlimited.

Stany Zjednoczone

Grupa NPD opublikowała w Sieci listę dziesięciu najlepiej sprzedających się produkcji na rynku amerykańskim w okresie od 1 stycznia do 30 września 2010 roku. Na czele zestawienia znalazła się strzelanina Halo: Reach. Ostatnia odsłona kultowego cyklu opracowana przez studio Bungie znalazła we wziętym pod uwagę okresie 3,3 miliona nabywców. Pełne notowanie prezentuje się następująco:

 1. Halo: Reach (Xbox 360)
 2. New Super Mario Bros. Wii (Wii)
 3. Red Dead Redemption (Xbox 360)
 4. Pokemon SoulSilver (DS)
 5. Super Mario Galaxy 2 (Wii)
 6. Wii Fit Plus (Wii)
 7. God of War III (PS3)
 8. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Xbox 360)
 9. Just Dance (Wii)
 10. Wii Sports Resort (Wii)

Xbox Live

Major Nelson opisał szczegółowo zawartość oraz promocje, jakie zostaną wdrożone za pośrednictwem serwisu Xbox Live w okresie od 25 października do 7 listopada (niektóre elementy przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live).

Xbox Live Deal of the Week:

W tygodniu rozpoczynającym się 25 października promocją objęte zostaną dodatki do gry BioShock 2:

 • Rapture Metro, 400 punktów MS,
 • Sinclair Solutions Tester Pack, 240 punktów MS,
 • Protector Trials, 240 punktów MS,
 • Big Sister Outfit , 240 punktów MS,
 • Watchface Big Daddy Doll, 160 punktów MS,

W tygodniu rozpoczynającym się 1 listopada czekają nas następujące promocje:

 1. Snoopy Flying Ace, 400 punktów MS,
 2. Risk: Factions, 400 punktów MS,
 3. Blade Kitten, 600 punktów MS,
 4. Pug Dog Avatar Marketplace Pets, 160 punktów MS,
 5. Black Cat Avatar Marketplace Pets, 160 punktów MS,

Xbox Live Arcade:

 • 20 października: Super Meat Boy, 800 punktów MS (po 21 listopada cena powróci do 1200 punktów MS),
 • 20 października: Costume Quest, 1200 punktów MS,
 • 27 października: Pinball FX 2 (gra za darmo – gracz płaci za poszczególne stoły),

Xbox Games On Demand:

19 października do oferty dołączyły:

 1. Borderlands
 2. F.E.A.R. 2 Project Origin
 3. Virtua Fighter 5
 4. Cabela's Big Game Hunter

26 października do oferty dołączą:

 • Tom Clancy's Splinter Cell Conviction
 • The Bigs 2
 • Cabela's Alaskan Adventures
 • Lost: Via Domus

Dodatki DLC:

 1. 25 października – Red Dead Redemption: Undead Nightmare Pack, 800 punktów MS,
 2. 27 października – Hydro Thunder Hurricane Tempest Pack, 400 punktów MS.

Medal of Honor

EA pracuje nad drugą łatką do pecetowej wersji strzelaniny Medal of Honor, której zadaniem będzie zlikwidowanie kolejnego zestawu błędów, wykrytych w trybie rozgrywki wieloosobowej. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Saw II: The Videogame

Blacklight: Tango Down

RailWorks 2

Music Master: Chopin

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time

Hard Corps: Uprising

Shogun 2: Total War

War of Angels

Football Liga Polska 2010

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

EA Sports MMA

Medal of Honor - Clean Sweep DLC

Men of War: Vietnam

Rock of Ages

The Ball

Saw II: The Videogame

Vanquish

Super Meat Boy - lubisz mięso? Gramy!

Fallout: New Vegas - zmiany i nowości Gramy!

gry