Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiPC
Okładka Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time (Wii)

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time

Doc Clock: Opiekana kanapka czasu

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time to utrzymana w humorystycznej konwencji zręcznościowa platformówka, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Stickmen. Tytułowy bohater jest niezwykle ekscentrycznym wynalazcą.

Logiczne | platformówki | 2D | indie

Okładka Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time (Wii)

data premiery gry:

15paź2010

PC

17sty2011

Wii

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time to przygodowa platformówka koncentrująca się na aspekcie logicznym, w której wcielamy się w zwariowanego naukowca i wykorzystujemy jego geniusz konstrukcyjny do rozwiązywania przygotowanych przez autorów zagadek.

Doc Clock to niesamowicie uzdolniony i równie ekscentryczny wynalazca, znany z tego, że co rusz wymyśla nowe dziwaczne urządzenia, które nigdy nie działają tak jak trzeba. Jego największą ambicją jest stworzenie maszyny potrafiącej robić idealne grillowanie kanapki. Podczas jednego z eksperymentów kot doktora zostaje przemieniony w roślinę doniczkową i by naprawić całą sytuację naukowiec wymyśla maszynę pozwalającą na podróże w czasie. Niestety, jak zwykle urządzenie nie działa tak jak powinno i Doc Clock zamiast w przeszłości ląduje w przyszłości, w której nie ma już ludzi, a planetą rządzą ekologicznie nastawione roboty. Co gorsza, zaraz po przybyciu maszyna eksploduje i naukowiec zmuszony będzie zebrać jej porozrzucane po świecie części, by móc wrócić do przeszłości i uratować swojego kota przed spędzeniem reszty życia w doniczce.

W grze poruszamy się w dwóch wymiarach niczym w klasycznych platformówkach. Jednocześnie, do przechodzenia kolejnych poziomów potrzebne są nie zręczne palce, a sprawny umysł. Co rusz napotykamy na kolejne przeszkody, które pokonujemy za pomocą wynalazków naszego bohatera. Ze znajdowanych części da się stworzyć niemal wszystko, od katapult przez lodowe sanki aż po niesamowite maszyny latające. Doktor posiada też specjalny suwak, pozwalający w ograniczonym zakresie cofnąć czas i dzięki temu uniknąć np. wpadnięcia w przepaść. W realizacji zadania pomaga nam noszony na plecach sarkastyczny robot nazwany Sack, którego mechaniczne ramię potrafi zbierać niedostępne dla nas przedmioty. Ponadto, autorzy umieścili w grze realistyczny silnik fizyczny, więc wszystkie tworzone przedmioty zachowują się zgodnie z logiką świata rzeczywistego.

Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time posiada kolorową dwuwymiarową grafikę utrzymaną w mocno kreskówkowym klimatach. Twórcy postarali się o zapewnienie odpowiedniej różnorodności lokacji, dzięki czemu w trakcie gry zwiedzimy poziomy, których akcja toczy się m.in. na zielonych polach, w zamarzniętych lasach czy pełnych gorącej lawy krainach ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,8 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Gry podobne do Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time

Klasyfikacja PEGI Doc Clock: The Toasted Sandwich of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Doc Clock: Opiekana kanapka czasu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Nowa seria wydawnicza CD Projekt poświęcona grom niezależnym

wiadomość5 sierpnia 2011

CD Projekt przygotowuje nową serię wydawniczą, nazwaną oryginalnie „GRYWALNOŚĆ ponad wszystko”. Znajdziemy w niej najpopularniejsze gry niezależnych producentów.

PC
Wii