Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 15:35

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Nowa seria wydawnicza CD Projekt poświęcona grom niezależnym

CD Projekt przygotowuje nową serię wydawniczą, nazwaną oryginalnie „GRYWALNOŚĆ ponad wszystko”. Znajdziemy w niej najpopularniejsze gry niezależnych producentów.

CD Projekt przygotowuje nową serię wydawniczą. W ofercie „GRYWALNOŚĆ ponad wszystko" znajdziemy najlepsze indie games, czyli gry stworzone przez niezależne studia na całym świecie. Na pierwszy rzut idą Super Meat Boy, Capsized i Doc Clock.

Nowa seria wydawnicza CD Projekt poświęcona grom niezależnym - ilustracja #1
Super Meat Boy

Wszystkie tytuły będą dostępne w polskiej wersji językowej, a ceny mają konkurować z ofertą cyfrowych dystrybutorów, takich jak Steam. Jak mówi Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CD Projekt: „gry Indie odznaczają się przede wszystkim oryginalnością, którą trudno znaleźć w najbardziej znanych tytułach wielkich producentów”. Dodaje także, że „większość z nich będzie działała bez problemu na laptopach i netbookach”. Dobrych, tanich gier nigdy za wiele. Warto także podkreślić, że w serii „GRYWALNOŚĆ ponad wszystko” znajdują się gry niezależnych producentów, za którymi nie stoi żaden potężny wydawca.