Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 17:40

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Nie najlepsze wyniki finansowe Square-Enix - winny brak dużych premier

Square-Enix zanotowało spadek sprzedaży w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011. Wynik gorszy o 62% to głównie wina braku dużych premier.

Wciąż pojawiają się wyniki finansowe najważniejszych graczy na rynku gier video. Dzisiaj raport zaprezentowało Square-Enix, które niestety nie może się pochwalić spektakularnym osiągnięciem - zanotowało o 62% mniejszą sprzedaż niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Zysk zamknął się na poziomie 8,8 milionów dolarów. W pierwszym kwartale 2010 było znacznie lepiej - zarobiono prawie 23 miliony dolarów. Mimo tego spadku firma zanotowała wzrost sprzedaży w sektorze gier mobilnych i pecetowych. Pomogły tu premiery nowych tytułów, zwłaszcza Nicotto Town i Sengoku Ixa.

Nie najlepsze wyniki finansowe Square-Enix - winny brak dużych premier - ilustracja #1

Yoichi Wada, prezes Square-Enix, twierdzi, że za słabym wynikiem stoi brak spektakularnych premier. Dodaje jednak, że firma ma zamiar zrealizować założenia i wypracować w tym roku fiskalnym zysk. Mają w tym pomóc nowe gry, zwłaszcza Deus Ex: Bunt Ludzkości oraz Final Fantasy XIII-2. Te dwie produkcje pojawią się w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych, w kilku wersjach platformowych. W samej Japonii pojawią się natomiast gry, takie jak Dragon Quest 25th: Anniversary, zawierające pierwszy trzy części serii, Final Fantasy Reisiki czy planszówka Itadaki Street.

Square-Enix to kolejna firma, która opublikowała raport kwartalny. Na GRY-OnLine.pl analizowaliśmy już wyniki Activision Blizzard (sprzedaż w pierwszym kwartale fiskalnym w porównaniu z rokiem ubiegłym: +13%), SEGA (-28,5%), Capcom (-37,2%), Nintendo (-100%), Sony (-10%) i THQ (+30%).