Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lipca 2011, 14:21

autor: Kono

Wyniki finansowe Sony - spadek popularności PlayStation 3

Firma Sony ogłosiła wyniki finansowe dotyczące pierwszego kwartału 2011 roku. Kataklizmy i awaria PSN odbiła się na sprzedaży Playstation 3.

Koncern Sony opublikował wyniki finansowe z okresu trwającego od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Jak można się było spodziewać dochody za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011 były gorsze niż te osiągnięte rok wcześniej.

Najmniej optymistycznie prezentują się wyniki osiągnięte przez PlayStation 3. Sony dostarczyło do sklepów 600 tysięcy konsol mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Tym samym, w ciągu trzech miesięcy zaopatrzono punkty handlowe w 1,8 miliona PlayStation 3. Podobnie sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o wyniki PlayStation 2 – zanotowano spadek z 1,6 miliona do 1,4 miliona dostarczonych sztuk. Tylko przenośna konsola PlayStation Portable odnotowała wzrost popularności (z 1,2 miliona do 1,8 miliona w roku bieżącym).

Wyniki finansowe Sony - spadek popularności PlayStation 3 - ilustracja #1

Jeśli chodzi o ilość gier na PlayStation 3 dostarczoną do sklepów to tutaj japoński koncern wyszedł na plus. Osiągnięto wynik na poziomie 26,1 miliona sztuk, co z kolei przebiło ubiegłoroczny rezultat o 1,3 miliona.

Ogółem firma Sony w pierwszym kwartale bieżącego roku zanotowała stratę w wysokości 191 milionów dolarów. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Japonię i odbiły się na funkcjonowaniu fabryk biur Sony. Do tego doszła też awaria PlayStation Network.

Niemniej jednak, widoki na przyszłość są pozytywne. Przedstawiciele Sony zaznaczyli, że aktywność użytkowników na PlayStation Network praktycznie wróciła do stanu sprzed ataku hakerów. Co więcej, pomimo słabej sprzedaży PlayStation 3 w pierwszym kwartale, japońska firma ma nadzieję sprzedać w ciągu całego roku więcej egzemplarzy konsol niż w poprzednich dwunastu miesiącach.