Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2016, 14:55

autor: Draug

Wieści ze świata (Call of Duty 2, Humble Bundle, Pokemon GO) 24/8/2016

Dziś piszemy o wydaniu Call of Duty 2 na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, promocji Humble Bundle z grami firmy Capcom na konsole PlayStation 3 i 4 oraz o spadającej popularności Pokemon GO (ubyło 15 milionów graczy w miesiąc). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty 2 na XOne dzięki wstecznej kompatybilności

Xbox One doczekał się kolejnego ważnego klasyka w ramach wstecznej kompatybilności – jednej z najlepszych odsłon pewnej kultowej serii pierwszoosobowych strzelanek. Mówiąc wprost, od teraz użytkownicy najnowszej konsoli Microsoftu mogą pograć w Call of Duty 2… o ile mają oryginał na Xboksa 360 albo zaopatrzą się w nowy cyfrowy egzemplarz za pośrednictwem Xbox Marketplace (cena sugerowana wynosi 69 zł).

Humble Capcom PlayStation Bundle

Przetarłszy szlak promocją z grami na konsole Nintendo, serwis Humble Bundle po raz kolejny przygotował ofertę, w której pecetowcy nie mają czego szukać – tym razem za niewielkie pieniądze można nabyć zestaw gier z katalogu firmy Capcom w wersjach na PlayStation 3 i PlayStation 4. Niestety, nie jest to również gratka dla Polaków, jako że sprzedawane kody można zrealizować tylko na kontach PlayStation Network w krajach Ameryki Północnej i Południowej (pełną listę państw znajdziecie tutaj). A oto gry oferowane w ramach Humble Capcom PlayStation Bundle:

Od 1 dolara (ok. 4 zł)

Powyżej średniej kwoty wpłat (obecnie 12 dolarów, czyli ok. 46 zł)

Od 15 dolarów (ok. 57 zł)

Akcja potrwa do 6 września. Na koniec jak zwykle przypominamy, że zakupy w Humble Bundle wspierają rozmaite organizacje charytatywne.

Wieści ze świata (Call of Duty 2, Humble Bundle, Pokemon GO) 24/8/2016 - ilustracja #2

Pokemon GO traci graczy

Jak wynika z danych zebranych przez firmy Apptopia i Axiom Capital Management (a opublikowanych przez serwis Bloomberg), Pokemon GO od kilku tygodni stopniowo traci na popularności. W ciągu ostatniego miesiąca liczba aktywnych użytkowników bawiących się codziennie przebojem studia Niantic spadła o co najmniej 15 milionów, również wskaźnik zaangażowania użytkowników ciągle maleje. Ponadto Google Trends notuje coraz mniejsze zainteresowanie internautów tematem rzeczywistości rozszerzonej jako takiej.

Wieści ze świata (Call of Duty 2, Humble Bundle, Pokemon GO) 24/8/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: