Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wick (PC)
OkładkaWick (PC)

Wick PC

Opracowana przez zespół Hellbent Games pierwszoosobowa gra akcji w konwencji survival horroru.

Akcji | FPP | survival horror

Wick Premiera PC

17grudnia2015

Steam

17grudnia2015

producent: Hellbent Games wydawca: Hellbent Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wick na PC jest dziełem zespołu Hellbent Games. Deweloperzy mają w swoim portfolio zarówno tytuły na urządzenia mobilne, jak i konwersję gry Supreme Commander na Xboksa 360. Tym razem twórcy dostarczyli nam survival horror, gdzie wcielamy się w rolę śmiałka, którego zadaniem jest przetrwanie nocy w upiornym, nawiedzonym lesie.

Fabuła

Historia opowiedziana w Wick rozgrywa się w lesie, w którym od lat w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły dzieci. Legenda mówi, że ten, kto nocą przekroczy jego granicę wyposażony jedynie w świecę, będzie w stanie je dostrzec. Nastoletni bohater, w jakiego wciela się gracz, trafia tu w wyniku gry obozowej. Jej zasady są jasne: musi przetrwać od północy aż do świtu (a dokładnie do 6:00). Niejako przy okazji protagonista rozwiązuje zagadkę skrywaną przez ponury las, a także dowiaduje się, jaki los spotkał zaginione maluchy. Fabuła przekazywana jest przede wszystkim w formie znajdowanych po drodze notatek i rozmaitych przedmiotów.

Mechanika

W Wick na PC akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na eksploracji – w trakcie zabawy zwiedzamy nie tylko sam las, lecz także różnorodne, odpowiednio klimatyczne zabudowania. Ponadto często przychodzi nam pozyskiwać rozmaite przedmioty, stanowiące dowody w badanej przez bohatera sprawie.

Realizację zadania powierzonego protagoniście utrudniają liczne dziecięce zjawy. Uniknięcie bezpośredniej konfrontacji z każdą z nich wymaga opracowania odrębnej taktyki. Z uwagi na fakt, że rozgrywka toczy się w nocy, niezbędne jest oświetlanie sobie drogi przy pomocy świec i zapałek. Te znaleźć można w losowych miejscach; warto zaznaczyć, że nie wszystkie dają tyle samo światła. Ma to przełożenie na poziom strachu bohatera, a co za tym idzie, na częstotliwość, z jaką pojawiają się duchy oraz to, jak zajadle są skłonne go ścigać. Sprawę komplikuje również fakt, iż każda godzina rozpoczyna się w innym miejscu mapy.

Kwestie techniczne

Wick to gra niezależna, stworzona w oparciu o technologię Unity. Dzięki temu oprawa graficzna stoi na przyzwoitym poziomie. Podobnie mają się sprawy z warstwą dźwiękową, która nie tylko skutecznie buduje klimat gry, lecz także zwiększa napięcie w bardziej wymagających momentach zabawy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wick: Odpowiednia dla każdego wieku.