Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Gallery (PC)

The Gallery PC

Gra eksploracyjna zaprojektowana pod urządzenia do rzeczywistości wirtualnej. The Gallery - Episode 1: Call of the Starseed jest pierwszym epizodem serii The Gallery: Six Elements.

Przygodowe | FPP | elementy przygodowe | Oculus Rift | epizodyczne | eksploracyjne | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka The Gallery (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2016

5kwietnia2016

Steam

The Gallery na PC jest debiutanckim dziełem studia Cloudhead Games. Zespół koncentruje się na dostarczaniu tytułów przeznaczonych wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości. Inspirację dla stworzenia tej epizodycznej produkcji stanowiły filmy fantasy z lat osiemdziesiątych XX wieku. Warto również nadmienić, że gra rozpoczęła żywot w marcu 2013 roku jako projekt w serwisie Kickstarter, gdzie osiągnęła spory sukces.

Fabuła

Główny bohater trafia do fantastycznego, mrocznego i dawno zapomnianego świata. Miejsce obfituje nie tylko w tajemnice, lecz także zagadki do rozwiązania i rozmaite niebezpieczeństwa; wynikają one zarówno z praw, jakimi rządzi się oniryczne środowisko, jak i przeciwników, którzy wielokrotnie stają nam na drodze. Fabuła, skupiająca się na próbie odnalezienia siostry protagonisty, obfituje w liczne zwroty akcji, a o nowe wątki wzbogacają ją rozmowy z napotkanymi postaciami i znajdowane po drodze notatki.

Fabułę The Gallery podzielono na szereg epizodów. Pierwszy z nich nosi tytuł Episode 1: Call of the Starseed.

Mechanika

The Gallery na PC to gra stworzona wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a gracz ma możliwość swobodnego rozglądania się po otoczeniu. Jeśli zaś chodzi o poruszanie się, deweloperzy zastosowali rozwiązanie przypominające to z serii Myst - za pośrednictwem kontrolera ruchowego gracz wskazuje bohaterowi miejsce, w które ten powinien udać się w następnej kolejności. Kontrolery wykorzystujemy również wchodząc w interakcję z przedmiotami i elementami środowiska, a także używając elementów ekwipunku bohatera.

Sama rozgrywka opiera się przede wszystkim na eksploracji mrocznego środowiska, a oszczędne oświetlenie lokacji często zmusza do korzystania z zapalniczki oraz flar. Po drodze znajdujemy rozmaite notatki oraz rozwiązujemy liczne zagadki środowiskowe. Te zostały oparte na manipulacji dostępnymi przedmiotami, czy też na kontrolowaniu grawitacji, a zatem często zmuszają do niekonwencjonalnego myślenia. W ten sposób jednak odblokowujemy przejścia do niedostępnych początkowo miejsc, jednocześnie popychając do przodu fabułę. Ponadto, na drodze bohatera wielokrotnie stają uzbrojeni przeciwnicy - w takich przypadkach jedynym ratunkiem jest ucieczka.

Kwestie techniczne

The Gallery na platformie PC wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę wysoką jakość oprawy graficznej (dotyczy to zarówno tekstur, jak i płynnych animacji oraz skomplikowanego oświetlenia poszczególnych lokacji), nie dziwią wysokie wymagania sprzętowe na komputerach osobistych - by cieszyć się płynną zabawą, potrzebny jest sprzęt z górnej półki. Należy odnotować, iż muzykę do gry skomponował Jeremy Soule, autor soundtracków z takich gier, jak seria The Elder Scrolls, czy Star Wars: Knights of the Old Republic.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Gallery

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Gallery

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza, Windows 7
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, Windows 7