Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2016, 16:14

autor: Góral

Battlefield 1 - pierwsze szczegóły związane z przepustką sezonową

W sklepie Origin można już zamawiać wycenioną na 179 zł przepustkę sezonową do gry Battlefield 1. Dzięki niej zapewnicie sobie dostęp do czterech nadchodzących dodatków, zawierających nowe mapy, armie, tryby gry, bronie i nie tylko.

W sklepie Origin pojawiła się oferta na Premium Pass (179 zł), czyli przepustkę sezonową do gry Battlefield 1. Dzięki niej poznaliśmy pierwsze informacje o dodatkach, których w przyszłości doczeka się nowa strzelanka studia DICE. Łącznie ukażą się cztery rozszerzenia, a znajdziemy w nich nowe mapy (po cztery w każdym DLC), armie (najpierw francuska, a w późniejszym czasie Imperium Rosyjskie), operacje, tryby rozgrywki, dodatkowe klasy elitarne, broń (dwadzieścia egzemplarzy), pojazdy i nieujawnione jeszcze elementy. Dodatkowo począwszy od listopada bieżącego roku, posiadacze przepustki co miesiąc mają otrzymywać pakiety bojowe, zawierające skórki dla broni. Łącznie ukaże się czternaście tego typu zestawów. Każdy dodatek w ramach Premium Pass dostępny będzie dwa tygodnie przed oficjalną premierą, a pierwszym rozszerzeniem ma być Nie Przejdą, którego premiera odbędzie się w marcu 2017 roku.

Battlefield 1 - pierwsze szczegóły związane z przepustką sezonową - ilustracja #1

Jak więc widać, nadchodzące dodatki przeznaczone będą tylko do multiplayera i raczej nie zaskoczą nas niczym niestandardowym. Podobne pakiety otrzymywały wcześniejsze odsłony serii czy też konkurencyjne Call of Duty. Krótko pisząc, niespodzianek brak, ale też chyba nikt specjalnie nie liczył np. na dodatkowy rozdział kampanii fabularnej.

Premiera Battlefielda 1 odbędzie się 21 października na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Wcześniej będzie można pobawić się w ramach otwartej bety, która wystartuje 31 sierpnia. Znajdziemy w niej mapę Pustynia Synajska oraz dwa tryby rozgrywki – Podbój dla maksymalnie 64 graczy oraz Szturm dla 24 osób.

Battlefield 1 przeniesie nas w czasy I wojny światowej. W kampanii fabularnej będziemy uczestniczyć w konflikcie ukazywanym z perspektywy kilku postaci, ale główną atrakcją ma być oczywiście multiplayer. Opierać ma się on na zasadach rządzących serią, więc będziemy brać udział w dużych potyczkach z udziałem piechoty i pojazdów, a także koni. Dodatkowo w produkcji pojawią się klasy elitarne, czyli specjalni żołnierze, dysponujący unikalnymi zdolnościami i zazwyczaj trudni do zabicia.