Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2016, 16:26

autor: Góral

Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany]

Poznaliśmy pierwsze konkrety na temat dodatku do Dark Souls III. Rozszerzenie nosi nazwę Ashes of Ariandel, ukaże się 25 października i wprowadzi do rozgrywki m.in. mapę PvP Immortal Competition.

AKTUALIZACJA:

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Dark Souls III: Ashes of Ariandel. Zgodnie z wcześniejszym przeciekiem, tytuł ukaże się 25 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach i wprowadzi do gry nową, śnieżną lokację, kolejnych bossów, dodatkowe zbroje, bronie oraz czary. Poniżej obejrzycie zwiastun rozszerzenia oraz znajdziecie kilka screenów.

Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany] - ilustracja #2
Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany] - ilustracja #4
Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany] - ilustracja #5

Od dłuższego czasu wiemy, że Dark Souls III doczeka się dwóch rozszerzeń, a dziś wreszcie poznaliśmy jakieś konkrety na temat pierwszego z nich. Z informacji ujawnionych przez jeden z japońskich magazynów wynika, że dodatek ukaże się na tamtejszym rynku 26 października bieżącego roku w cenie 1200 jenów, czyli niecałych 11 euro (około 47 zł). Wprowadzi on mapę PvP nazwaną Immortal Competition oraz nowe bronie (m.in. miecz z kolorowymi płomieniami) i magię (lodowa burza oraz coś w rodzaju świetlistego bumerangu). Dodatkowo według informacji ujawnionych na Twitterze PlayStation (post usunięto, ale IGN zrobił zrzut ekranu), dowiedzieliśmy się, że DLC nosi nazwę Ashes of Ariandel i pojawi się 25 października na PlayStation 4. Więcej informacji ma zostać ujawnionych w ciągu kilku najbliższych godzin.

Ashes of Ariandel pierwszym dodatkiem do Dark Souls III [news zaktualizowany] - ilustracja #6
Nadchodzi Dark Souls III: Ashes of Ariandel / Źródło: PlayStation via IGN.
Nadchodzi Dark Souls III: Ashes of Ariandel / Źródło: PlayStation via IGN.

Dark Souls III ukazało się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 24 marca (Japonia) i 12 kwietnia (USA i Europa) bieżącego roku. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem mediów i fanów cyklu, będąc ukoronowaniem tej serii. W parze z dobrymi opiniami poszła też wysoka sprzedaż – w ciągu kilku tygodni do sklepów wysłano 3 miliony egzemplarzy, a dzięki serwisowi SteamSpy wiemy, że na PC-tach tytuł znajduje się w bibliotekach około miliona osób.

Nie wiemy, jak potoczą się losy serii po wydaniu dodatków zaplanowanych do trójki. Studio From Software nie ma obecnie w planach stworzenia kolejnej części, ale za to pracuje nad trzema innymi grami, z których jedna ma być utrzymana w stylu „Soulsów”, więc fani tego typu gier mogą już zacierać rączki.

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach