Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 12:13

autor: Góral

From Software pracuje nad trzema grami. Jedna z nich to Bloodborne 2?

Hidetaka Miyazaki, szef studia From Software, wyjawił, że jego ekipa pracuje obecnie nad trzema grami. Jedna ma być czymś zupełnie nowym, druga przypuszczalnie powiązana jest z serią Armored Core, a trzecia to gra w stylu Dark Souls. Plotkuje się, że ostatnią z wymienionych jest Bloodborne 2.

W wywiadzie dla 4gamer.net (dzięki, NeoGAF) Hidetaka Miyazaki, szef studia FromSoftware, wyjawił, że deweloper pracuje obecnie nad trzema produkcjami. O jednej z nich wiemy już od jakiegoś czasu, chociaż „wiemy” to za dużo powiedziane, gdyż ujawniono do tej pory jedynie to, że będzie to coś nowego. W każdym razie w rozmowie potwierdzono ten tajemniczy projekt, który ma być inny od tego, do czego przyzwyczaiło nas japońskie studio, a do tego będzie też „trochę dziwny”. Natomiast pozostałe dwa tytuły to prawdopodobnie nowa odsłona / reboot serii Armored Core oraz kolejna gra w stylu Dark Souls. Jak jednak dobrze wiemy, niedawno wydana trójka jest ostatnią odsłoną cyklu (a przynajmniej nie doczekamy się kolejnej w najbliższych latach), więc plotkuje się, że może chodzić o kontynuację znanego z PlayStation 4 Bloodborne.

Bloodborne do dziś uznawane jest za jedną z najlepszych gier na PlayStation 4, więc kontynuacja nie byłaby zbyt wielkim zaskoczeniem. - FromSoftware pracuje nad trzema grami. Jedną z nich jest Bloodborne 2? - wiadomość - 2016-06-13
Bloodborne do dziś uznawane jest za jedną z najlepszych gier na PlayStation 4, więc kontynuacja nie byłaby zbyt wielkim zaskoczeniem.

Powróćmy na chwilę do ostatniej z wymienionych. Bloodborne 2 miałoby spory sens, w końcu część pierwsza okazała się znakomitą produkcją, a w parze z przychylnymi opiniami recenzentów poszła także wysoka sprzedaż. Gra do września 2015 roku rozeszła się w około 2 milionach egzemplarzy, co jak na hardkorowy projekt przeznaczony tylko na jedną platformę sprzętową, należy uznać za spory sukces. Czekamy więc na jutrzejszą konferencję firmy Sony (start o godzinie 3 w nocy), na której być może doczekamy się zapowiedzi dwójki.

FromSoftware to japoński deweloper gier wideo, założony w 1986 roku. Przez wiele lat firma kojarzona była przez graczy głównie ze względu na cykl Armored Core, choć pracowała także przy innych projektach, w tym Enchanted Arms, King's Field, Chromehounds, Otogi oraz Tenchu. Wszystko zmieniło się jednak za sprawą wydanego w 2009 roku na PlayStation 3 Demon's Souls. Wymagająca i z pozoru niszowa produkcja przypadła do gustu graczom na całym świecie, co zaowocowało w późniejszym czasie serią Dark Souls oraz wspomnianym w tekście Bloodbornem. Dzięki tym grom studio obecnie uznawane jest za jedną z najlepszych ekip w branży.