Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2015, 10:07

autor: Góral

Bloodborne jedną z najlepszych gier na PlayStation 4

Dziś w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała gra Bloodborne od studia From Software. W związku z tym w sieci pojawiły się recenzje, z których wynika, że użytkownicy konsoli PlayStation 4 otrzymali znakomitą ekskluzywną produkcję.

Oficjalnie zapowiedziana w czerwcu 2014 roku gra Bloodborne na konsolę PlayStation 4 debiutuje dziś w Stanach Zjednoczonych. Tytuł ukaże się w Polsce jutro i wygląda na to, że użytkownicy najnowszego urządzenia do grania od firmy Sony otrzymali jedną z najlepszych produkcji w historii tego sprzętu. Opublikowane w Internecie recenzje wynoszą nowy projekt studia From Software na piedestał. W zasadzie w każdym uznanym serwisie tytuł zgarnął bardzo wysoką ocenę, umotywowaną świetnym, i podobnie jak w przypadku serii Souls, wymagającym gameplayem, znakomitą i klimatyczną oprawą graficzną oraz Chalice Dungeons, czyli losowo generowanymi lokacjami, wydłużającymi czas rozgrywki. Krótko pisząc, uznany japoński deweloper ponownie stanął na wysokości zadania.

Wybrane oceny Bloodborne:

Bloodborne jedną z najlepszych gier na PlayStation 4 - ilustracja #4

Bardzo ważnym elementem serii Souls był niecodzienny multiplayer, który powrócił w Bloodborne. Działa on na podobnych zasadach, więc gracze mogą przywoływać inne osoby do pomocy oraz nawiedzać światy, utrudniając tym samym życie pozostałym łowcom. Nowością są generowane losowo lokacje Chalice Dungeons, które można zapisywać i udostępniać przez Internet.

Niektóre serwisy, jak np. IGN, Eurogamer czy też Videogamer, wstrzymały się jeszcze z wystawieniem finalnej oceny, ze względu na późne dostarczenie kopii recenzenckich przez wydawcę. Obecnie na wspomnianych witrynach znajdziemy wrażenia spisane po kilkudziesięciu godzinach zabawy, które sugerują jednak, że ostateczny werdykt będzie co najmniej pochlebny.

Bloodborne to kolejna gra studia From Software, które zasłynęło w ostatnich latach serią wymagających RPG-ów akcji Souls. Jednocześnie jest to nowy projekt Hidetakiego Miyazakiego, „ojca” Demon's Souls oraz pierwszej odsłony Dark Souls. Gracze trafiają w nim do miasta Yharnam w poszukiwaniach lekarstwa na chorobę, ale zamiast uzdrowienia muszą walczyć o życie, gdyż mieszkańcy zamienili się w przerażające bestie.

TWOIM ZDANIEM

Kusi cię żeby kupić PS4 dla Bloodborne?

Konsoli nie kupię ale gra i tak wzbudza moje zainteresowanie.
34,7%
Na szczęście mam już PS4 i mam/będę miał Bloodborne.
28,8%
Bloodborne mnie nie intresuje.
19,9%
Gra wygląda niesamowicie, więc przyznam, że tak.
16,6%
Zobacz inne ankiety