Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 11:39

Sekretne przejście w Bloodborne odblokowane po 7 latach

Po 7 latach prób udało się odblokować skrót w Bloodborne. Dokonał tego modder Garden of Eyes. Dzięki niemu gracze mogą przyspieszyć podróż z Centralnego Yharnam do Rewiru Katedralnego.

W SKRÓCIE:
  1. Po wielu latach odblokowano skrót w Bloodborne, który łączy Centralne Yharnam i Rewir Katedralny.
  2. Dokonał tego modder Garden of Eyes.

Po latach prób udało się odblokować niedostępny wcześniej skrót w Bloodborne. Dokonał tego modder posługujący się ksywką Garden of Eyes. Dzięki jego wysiłkom gracze mogą bez problemu korzystać z przejścia łączącego Centralne Yharnam z Rewirem Katedralnym.

Tajemnicze drzwi za Bestią Kleryka intrygowały od wczesnych testów Bloodborne. Gracze analizujący nowy tytuł studia FromSoftware stwierdzili, że przejście musiało być wcześniej aktywne, ale z jakiegoś powodu zespół postanowił je zablokować. Przez lata podejmowano próby zmiany tego stanu rzeczy. Przyspieszyły one, gdy gra zaczęła być intensywnie modowana.

Teraz, po kilku latach od pierwszych prób, udało się to osiągnąć. Modder Garden of Eyes nie tylko odblokował niewidzialną ścianę, ale zadbał także o dostosowanie skryptów i detekcji kolizji, dodając przy okazji mgłę blokującą przejście, jeśli gracz nie pokonał Bestii Kleryka (wszystko to, by uniknąć popsucia gry). Swoje osiągnięcie udokumentował na nagraniu wideo.

Oczywiście z modyfikacji nie skorzystacie na zwykłej konsoli. Podobnie jak w wypadku wcześniejszych modów (np. łatki uruchamiającej grę w 60 fps) potrzeba odpowiednio przygotowanej PS4.

  1. Recenzja gry Bloodborne - From Software dobre gry ma we krwi
  2. Bloodborne - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry