Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2016, 11:16

autor: Góral

Milion sprzedanych egzemplarzy Dark Souls III na PC

Według najnowszych danych z serwisu Steam Spy, PC-towa wersja Dark Souls III od premiery w kwietniu bieżącego roku została zakupiona przez około milion graczy.

O tym, że Dark Souls III okazało się sukcesem komercyjnym wiemy od maja, kiedy to firma Bandai Namco, wydawca produkcji, pochwaliła się, że tytuł został wysłany do sklepów w ponad 3 milionach egzemplarzy. Choć poinformowano wtedy, że 1,5 mln sztuk powędrowało do Ameryki Północnej, 1 mln do Europy, a 500 tysięcy do Azji, tak nie zdradzono podziału na poszczególne platformy sprzętowe. Dzięki serwisowi SteamSpy wiemy już jednak, że około miliona osób posiada tytuł w swojej steamowej kolekcji. Jak więc widać, projekt bardzo spodobał się PC-towcom, co zresztą nie dziwi, gdyż poprzednie odsłony serii również cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy komputerowych. Posiłkując się danymi ze wspomnianej witryny: pierwsze Dark Souls znajduje się w bibliotece 2,6 miliona użytkowników Steama, a Dark Souls II wraz z Dark Souls II: Scholar of the First Sin może się pochwalić zsumowanym wynikiem około 1,9 miliona.

Seria Dark Souls składa się z trzech głównych części, ale to niejedyne tego typu projekty w dorobku studia From Software, które stworzyło też Demon's Souls na konsolę PlayStation 3. Ponadto na PlayStation 4 ukazało się Bloodborne.

Milion sprzedanych egzemplarzy Dark Souls III na PC - ilustracja #1

Jak pewnie doskonale wiecie, Dark Souls to cykl gier RPG akcji, które zasłynęły wymagającą rozgrywką, zmuszającą nas do uważnego przemierzania kolejnych lokacji, poznawania przeciwników i ich zachowań oraz wykorzystywania ich słabości na naszą korzyść. Z pozoru niszowa seria rozkochała w sobie mnóstwo osób i trafiła do sklepów w nakładzie przekraczającym 13 milionów egzemplarzy.

Obecnie studio From Software pracuje nad trzema kolejnymi projektami, jednak według ujawnionych informacji żadnym z nich nie będzie kolejne Dark Souls, z którym firma daje sobie na razie spokój. Nie oznacza to jednak, że fani tego typu produkcji nie będą mieli w co grać, gdyż niewykluczone, że doczekamy się np. Bloodborne 2, albo zupełnie nowej marki, opierającej się jednak na podobnych założeniach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls III

Dark Souls III