Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 09:18

Battlefield 1 - nowy zwiastun i termin startu otwartej bety

Studio DICE wypuściło nowy zwiastun gry Battlefield 1, ogłosiło termin startu otwartych beta testów oraz ujawniło pierwsze informacje o Klasach Elitarnych.

Mamy dobre wieści dla graczy czekających na Battlefield 1, czyli jedną z najważniejszych premier tego roku. Studio DICE właśnie wypuściło nowy zwiastun, przygotowany z okazji targów gamescom, oraz ogłosiło termin startu otwartej bety. Testy ruszą 31 sierpnia i będą w nich mogli wziąć udział posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Osoby z kontem Insider rozpoczną zabawę kilka dni wcześniej.

.

Otwarta beta pozwoli bawić się na mapie Pustynia Synajska. Zaoferuje ona m.in. starcia piechoty w wąskich uliczkach osady Bir-el-Mazar oraz bitwy powietrzne nad klifami. Ponadto w trakcie rozgrywki będziemy mogli skorzystać ze wsparcia behemota, który na tym poziomie ma mieć postać pędzącego wśród piasków pustyni pociągu pancernego.

W becie znajdziemy dwa tryby rozgrywki. Pierwszym z nich będzie ulubieniec fanów serii, czyli Podbój. Zaoferuje on dużą skalę bitew, z maksymalnie 64 graczami jednocześnie, którzy będą walczyli o przejmowanie punktów kontrolnych na mapie. W starciach poza piechotą wezmą udział pojazdy, samoloty oraz behemoty. Podczas testów zagramy także w 24-osobowy tryb Szturm. W nim strona atakująca będzie musiała znaleźć i zniszczyć telegrafy obrońców, służące im do wzywania wsparcia artyleryjskiego.

Wartownik to jedna z Klas Elitarnych. - Battlefield 1 - nowy zwiastun i termin startu otwartej bety - wiadomość - 2016-08-16
Wartownik to jedna z Klas Elitarnych.

Twórcy ujawnili także pierwsze informacje na temat tzw. Klas Elitarnych, które będą siały zniszczenie i chaos na polu bitewnym. W grze znajdą się ich trzy rodzaje:

  1. Żołnierz z miotaczem ognia – ubrany jest w ognioodporny strój z maską gazową, która spowalnia go i utrudnia obserwację otoczenia. Sposobem na jego zabicie będą ataki z bezpiecznych dystansów, poza zasięgiem płomieni.
  2. Wartownik – uzbrojony w chłodzony wodą karabin maszynowy i chroniony przez gruby pancerz. Jest niezwykle trudny do zabicia, ale jego słabym punktem jest brak maski gazowej.
  3. Łowca czołgów – wyposażony w karabin przeciwpancerny 1918 Tankgewehr, niezwykle skuteczny przeciw piechocie i pojazdom. Celny strzał ma być w stanie zerwać gąsienicę lub unieszkodliwić karabin maszynowy bądź armatę pojazdu.

Przypomnijmy na koniec, że Battlefield 1 trafi do sprzedaży 21 października tego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na pecetach. Osoby, która zamówią w przedsprzedaży tzw. Edycję Ochotnika będą mogły rozpocząć zabawę trzy dni wcześniej, czyli 18 października.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Co wiemy o grze Battlefield 1? Uzbrojenie, realia historyczne i kampania (zapowiedź)
  3. Battlefield 1 - kompendium wiedzy