Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Space Pirate Trainer (PS4)

Space Pirate Trainer

Pierwszoosobowa strzelanina science fiction przygotowana przez niezależne studio I-Illusions z myślą o zestawach VR. Akcja Space Pirate Trainer toczy się w dalekiej przyszłości, a zadaniem gracza jest obrona bazy kosmicznej przed atakującymi droidami.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | indie | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Space Pirate Trainer (PS4)

data premiery gry:

12paź2017

PC

27lis2018

PS4

Space Pirate Trainer jest dziełem niezależnego studia I-Illusions. Deweloperzy mają na koncie ciepło przyjętą grę platformową Element4l. Tym razem jednak dostarczają graczom strzelaninę FPP przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości. Akcja tego tytułu rozgrywa się w dalekiej przyszłości, a zgodnie z konwencją science fiction załogowe loty kosmiczne czy broń laserowa są tu na porządku dziennym. Zadaniem, jakie zostało przed nami postawione, jest obrona bazy przed uzbrojonymi po zęby droidami.

Mechanika

W Space Pirate Trainer akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz ma możliwość swobodnego rozglądania się po otoczeniu poprzez obracanie głową, z kolei celowanie i poruszanie rękami postaci odbywa się przy użyciu kontrolerów ruchowych. Rozgrywka sprowadza się do eksterminacji kolejnych fal przeciwników, nieustannie atakujących naszą bazę. Oponenci to przede wszystkim droidy uzbrojone w broń laserową. Gracz z kolei otrzymuje do dyspozycji występujące w kilku wariantach pistolety oraz specjalne tarcze, dzięki którym nie tylko może osłaniać się przed pociskami, lecz także odbijać je w kierunku wrogów. W grze funkcjonuje system sieciowych rankingów, a zbyt częste korzystanie z osłon obniża liczbę zdobywanych przez nas punktów.

Kwestie techniczne

Space Pirate Trainer rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Gra działa w oparciu o technologię Unity, toteż oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom. Odwiedzane przez nas lokacje świecą blaskiem neonów, co w połączeniu z mnogością laserowych promieni widocznych na ekranie zdradza inspirację filmami science fiction z lat osiemdziesiątych XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 61,00 PLN

Gry podobne do Space Pirate Trainer

Wymagania wiekowe Space Pirate Trainer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Pirate Trainer

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza, 600 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 600 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4