Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 13:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Star Wars: The Old Republic, Tomb Raider) 5/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Red Orchestra 2, jubileuszu marki Tomb Raider, kolejnym etapie beta testów Star Wars: The Old Republic, a także nowym przeciwniku Batmana. Zapraszamy do lektury.

Crysis

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Crysis. Produkcję autorstwa Crytek możecie aktualnie nabyć za kwotę 3,74 euro, czyli ok. 16 zł (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Wytwórnia Sumthing Else Music Works wprowadziła do sprzedaży ścieżkę dźwiękową do gry Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad. Póki co, jest ona dostępna tylko w wersji cyfrowej (m.in. Sumthing Digital gdzie kosztuje 9,99 dolarów, Amazon MP3, iTunes). Edycja na CD trafi do wybranych sklepów 1 listopada.

Tomb Raider

Marka Tomb Raider obchodzi piętnastą rocznicę powstania. Od momentu wydania pierwszej odsłony przygód Lary Croft w październiku 1996 roku gry z tej serii sprzedały się w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy. Z okazji jubileuszu, firma Square Enix organizuje szereg specjalnych wydarzeń, w tym sprzedaż okolicznościowych t-shirtów (część przychodu zostanie przekazana na cele charytatywne), czy też prezentację grafik nawiązujących do najnowszej odsłony cyklu (premiera w 2012 roku). Kolejne będą publikowane w każdy poniedziałek i piątek października.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Star Wars: The Old Republic, Tomb Raider) 5/10/11 - ilustracja #1

Unreal Engine 3

Firmy Epic Games i Adobe poinformowały, że Unreal Engine 3 działa bez problemów na najnowszym Flash Player 11. Wystarczy odpowiednia wtyczka do przeglądarki internetowej, by uruchomić na niej np. specjalną wersję Unreal Tournament 3. Czy czeka nas zalew gier społecznościowych na Facebooka i Google+, robiących użytek z popularnego silnika graficznego?

Disney Interactive

Firma Disney Interactive zgłosiła wniosek o rejestrację znaku towarowego Castle of Illusion. Zdaniem zachodnich mediów może on mieć związek z platformówką o tym samym tytule, wydaną przed kilkunastoma laty na konsolę Sega Mega Drive. Być może Disney planuje wydać produkcję na Wii za sprawą Virtual Console lub też w wersji HD na PlayStation 3 i Xboksa 360. Znacznie odleglejszym tropem wydaje się być ciągle niepotwierdzona kontynuacja Epic Mickey.

Orcs Must Die!

Na Steamie pojawiła się demonstracja pecetowej edycji gry akcji TPP Orcs Must Die! Śmierć orkom, pierwszej produkcji studia Robot Entertainment (powołanego na zgliszczach Ensemble Studios). Tytuł zadebiutuje w Polsce 14 października w podwójnej wersji językowej (polskiej i angielskiej). Dystrybutorem jest firma Cenega. Warto dodać, że Orcs Must Die! debiutuje dziś na Xbox Live Arcade w cenie 1200 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Star Wars: The Old Republic, Tomb Raider) 5/10/11 - ilustracja #2

Star Wars: The Old Republic

6 października ruszy kolejny etap testów gry MMO Star Wars: The Old Republic. Beta potrwa tym razem do 10 października , a dostęp do niej zostanie wysłany większej liczbie graczy. O szczegółach poczytacie na oficjalnej stronie internetowej produkcji.

Batman: Arkham City

Poznaliśmy kolejnego przeciwnika, z którym zmierzy się tytułowy bohater gry Batman: Arkham City. Nowy film z rozgrywki, zaprezentowany w programie Qore amerykańskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment, ujawnia, że będzie nim Mad Hatter (Szalony Kapelusznik). Przez moment na nagraniu widoczna jest również Poison Ivy. Konsolowe Arkham City zadebiutuje 21 października, a edycja PC trafi do sklepów w listopadzie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

NBA 2K12

Victoria II: A House Divided

Gangs of Crime

Dragon Age II: Mark of the Assassin

SkyDrift

Rage

Eufloria

Dungeon Fighter Online

DC Universe Online

Arcania: Fall of Setariff

Ace Combat: Assault Horizon

Gears of War 3

Ministry of War

DarkOrbit

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Might & Magic: Heroes VI - Frakcja Przystań - walka - GOL

Might & Magic: Heroes VI - Frakcja Przystań - miasto - GOL

Aliens: Infestation - zwiastun na premierę

Crysis - zwiastun na premierę

Need for Speed: The Run - demo

Spider-Man: Edge of Time - zwiastun na premierę

WWE All Stars - trailer #3

Rage - zwiastun na premierę

Assassin's Creed: Revelations - fabuła

NBA 2K12 - zwiastun na premierę