Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 14:23

autor: Olek

Przedpremierowe pokazy Call of Duty: Modern Warfare 3 i musztra dla graczy

Rozpoczynające się w najbliższych dniach w Warszawie Mistrzostwa Europy w grach komputerowych - Samsung Euro Championship wzbogacone zostaną o dodatkowe atrakcje. Wśród najciekawiej zapowiadających się znaleźć można m.in. kinowe pokazy fragmentów gameplay'a Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz ćwiczenia z musztry pod okiem byłego żołnierza amerykańskiej armii.

W najbliższy weekend warszawskie Centrum Expo XII stanie się polską i europejską mekką e-sportu. Wszystko za sprawą Mistrzostw Europy w grach komputerowych - Samsung Euro Championship oraz krajowego finału rozgrywek World Cyber Games. Dla widzów zaplanowano szereg dodatkowych atrakcji, w tym pokazy fragmentów gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Na chętnych czekać będą także ćwiczenia z musztry wojskowej, które poprowadzi Hank Keirsey, emerytowany podpułkownik amerykańskiej armii.

E-sportowe emocje w Warszawie rozpoczną się jutro (6 października) wraz z krajowymi finałami rozgrywek World Cyber Games. Dzień później wystartują trzydniowe mistrzostwa Samsung Euro Championship, które po raz pierwszy odbywają się poza granicami Niemiec.

Przedpremierowe pokazy Call of Duty: Modern Warfare 3 i musztra dla graczy - ilustracja #1

Organizatorzy dokładają starań, by obie imprezy posiadały godną oprawę i zaciekawiły nie tylko fanów e-sportu. Jedną z atrakcji mają być prezentacje 30-minutowych fragmentów gameplay'a najnowszej odsłony serii Call of Duty. Pokazy odbywać się będą w specjalnie zbudowanej sali kinowej w terminie od 6 do 9 października.

Dodatkowo w sobotę i w niedzielę (8 i 9 października) w godzinach 9.00 i 10.30 zaplanowane zostały zajęcia z musztry wojskowej. Na wszystkich, których nie przeraża słowo „dyscyplina”, czekać będzie ppłk Hank Keirsey. Były żołnierz, absolwent prestiżowej uczelni West Point, jest obecnie konsultantem do spraw wojskowych koncernu Activision i uczestniczył w pracach nad CoD: MW3.

Więcej informacji o Samsung Euro Championship i finałach rozgrywek WCG Polska, a także imprezach towarzyszących znaleźć można na stronie internetowej.

  1. World Cyber Games 2011 – Samsung Euro Championship