Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2007, 14:07

autor: Metatron

Transformers: The Game debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Firma Activision ogłosiła, że na amerykańskie półki sklepowe trafiła już gra Transformers: The Game wzorowana na opartym na popularnej serii komiksów filmie kinowym, którego premiera niedawno się odbyła (w Polsce poczekamy na nią do 17 sierpnia).

Firma Activision ogłosiła, że na amerykańskie półki sklepowe trafiła już gra Transformers: The Game wzorowana na opartym na popularnej serii komiksów filmie kinowym, którego premiera niedawno się odbyła (w Polsce poczekamy na nią do 17 sierpnia). Tytuł został wydany w wersji na komputery PC oraz konsole PS3, X360, Wii i PSP, z kolei posiadacze NDS otrzymali nawet dwie gry oparte na wspomnianym filmie.

Transformers: The Game debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #1

W grze bierzemy udział w walce, jaka rozegra się na Ziemi pomiędzy potężnymi, posiadającymi zdolność transformacji robotami. Decepticony pod przywództwem Megatrona pragną zniszczyć naszą planetę. Obrońcami ludzi okazali się niespodziewani sojusznicy, autoboty dowodzone przez Optimusa Prime. Od graczy zależy, po której stronie konfliktu się opowiedzą. W zależności od dokonanego wyboru, będą musieli sprostać innej kampanii, która po części składać się będzie z wydarzeń pokazanych w filmie, po części z historii opowiedzianej w komiksowej serii. Żeby poradzić sobie z niebezpiecznymi przeciwnikami, trzeba opanować kierowanie danym robotem, poznać jego słabe i mocne strony, umieć wykorzystać jego uzbrojenie, a także nauczyć się transformacji w pojazdy.

Transformers: The Game debiutuje w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #2

Wersje na handheldy odbiegają od tego, w co mogą zagrać użytkownicy PC oraz konsol stacjonarnych. W edycji na PSP zawarto 19 misji, w których gracze będą kierować zarówno autobotami, jak i decepticonami, a także tryb multiplayer pozwalający na zmierzenie się ze sobą do czterech osób równocześnie.

Posiadacze NDS otrzymali dwie gry: Transformers: Autobots i Transformers: Decepticons. Jak nietrudno się domyślić, wybór tytułu zależeć będzie od strony konfliktu, po której chcemy stanąć. Każda z produkcji posiada 20 misji fabularnych, a także ponad 20 wyzwań. Tutaj również nie zabrakło trybu multiplayer.

Europejscy gracze będą musieli poczekać na swoją wersję do 20 lipca, kiedy to planowana jest premiera gry na Starym Kontynencie. Więcej informacji na temat produkcji znajdziecie na łamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do odwiedzenia jej oficjalnej strony.