Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2007, 13:09

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Take-Two potwierdza: epizodyczna zawartość do GTA IV tylko dla X360

Opublikowany niedawno przez Take-Two raport finansowy zawierał również plany wydawnicze firmy na dalszą część bieżącego roku fiskalnego (kończącego się 31 marca 2008 roku). Wśród nich znalazła się informacja o epizodycznej zawartości do Grand Theft Auto IV w wersji na X360.

Opublikowany niedawno przez Take-Two raport finansowy zawierał również plany wydawnicze firmy na dalszą część bieżącego roku fiskalnego (kończącego się 31 marca 2008 roku). Wśród nich znalazła się informacja o epizodycznej zawartości do Grand Theft Auto IV w wersji na X360. Uwadze fanów nie umknął fakt, że nie wymieniono przy niej PS3. Serwis gamesindustry.biz zwrócił się do Take-Two z prośbą o wyjaśnienie.

Odpowiedź udzielona przez przedstawiciela amerykańskiego wydawcy była następująca: „Zawartość epizodyczna do Grand Theft Auto IV ma status exclusive dla konsoli Xbox 360”. W ten sposób zostało potwierdzone to, co jeszcze w zeszłym roku ogłaszał Microsoft. Co prawda w międzyczasie pojawiły się informacje o tym, że dodatki online mogą trafić również do posiadaczy PS3, jednak jak widać Take-Two wciąż zobowiązane jest umową na wyłączność.

Aktualnie nie wiadomo jeszcze, o co twórcy planują rozszerzyć podstawową wersję gry. Najprawdopodobniej będą to dodatkowe misje, być może też posiadacze X360 doczekają się nowych lokacji? Jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże.

Przypominamy, że gra GTA IV ukaże się w wersji na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Obie edycje ukażą się w tym samym czasie, tj. 19 października bieżącego roku.