Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2007, 12:22

autor: Metatron

Tajemnicza kampania reklamowa Halo 3 wystartowała

W ubiegły weekend na ulice Nowego Jorku oraz Londynu wyszły grupki ludzi ubranych w jednakowe koszulki i dzierżących transparenty z napisami „Nie jesteśmy sami”, „Dowody istnieją” etc. Nazywali siebie „Stowarzyszeniem Starożytnych” i rozdawali ulotki z tajemniczo wyglądającym symbolem.

W ubiegły weekend na ulice Nowego Jorku oraz Londynu wyszły grupki ludzi ubranych w jednakowe koszulki i dzierżących transparenty z napisami „Nie jesteśmy sami”, „Dowody istnieją” etc. Nazywali siebie „Stowarzyszeniem Starożytnych” i rozdawali ulotki z tajemniczo wyglądającym symbolem. Ten zaś można było znaleźć w awatarze jednego z użytkowników forum Halo 3, którego posty wskazują na to, że mamy do czynienia z SI. Jednocześnie subskrybenci newslettera Bungie otrzymali dziwnego emaila. Teoria spisku? Nie, to po prostu kampania reklamowa w stylu pamiętnego ilovebees.

Tajemnicza kampania reklamowa Halo 3 wystartowała - ilustracja #1

Akcja nosi nazwę Iris i według zapowiedzi ma trwać przez najbliższych kilka tygodni. Przedstawiciel Microsoftu poproszony o komentarz przez serwis Eurogamer powiedział: „Iris to kampania, która zabierze graczy w nieprawdopodobną wyprawę przez uniwersum Halo . Prowadzeni przez ‘nieznaną’ rękę użytkownicy krok po kroku dotrą do prawdziwych korzeni trylogii”.

Warto dodać, że poza wymienionymi już elementami, w Internecie natrafimy na „oficjalną” stronę Stowarzyszenia Starożytnych. Chętni do wzięcia udziału w zabawie dotrą również do witryny z tajemniczym licznikiem, który odlicza czas do bliżej nieokreślonego wydarzenia.

Microsoft znany jest z tego typu akcji reklamowych. Wspominaliśmy już ilovebees, warto jeszcze przypomnieć, że podobne działania zostały podjęte przed premierą X360 i ujawniły szereg szczegółów związanych z powstającą konsolą.

Tajemniczy wątek na forum Halo 3

Strona Stowarzyszenia Starożytnych

Strona z odliczaniem

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Halo 3

Halo 3