Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2009, 19:59

autor: Jiker

Survival horror autora japońskiej Klątwy nabiera kształtów

Survival horror Feel, nad którym pracuje Takashi Shimizu, reżyser japońskiej wersji filmu Klątwa, oraz ekipa AQ Interactive, to ciągle wielka niewiadoma. Do tej pory pewnym było w sumie tylko to, że powstaje na konsolę Nintendo Wii, o czym na początku kwietnia poinformował magazyn Famitsu. Powoli produkcja nabiera jednak kształtów, czego dowodem jest publikacja pierwszego filmu z rozgrywki.

Survival horror Feel, nad którym pracuje Takashi Shimizu, reżyser japońskiej wersji filmu Klątwa, oraz ekipa AQ Interactive, to ciągle wielka niewiadoma. Do tej pory pewnym było w sumie tylko to, że powstaje na konsolę Nintendo Wii, o czym na początku kwietnia poinformował magazyn Famitsu. Powoli produkcja nabiera jednak kształtów, czego dowodem jest publikacja pierwszego filmu prezentującego fragment rozgrywki.

Trzeba przyznać, że ten ledwie minutowy obraz – dostępny choćby na YouTube – robi naprawdę spore wrażenie. Efektownie prezentuje się przede wszystkim operowanie latarką, oświetlającą wybrane elementy otoczenia w całkiem realistyczny sposób (należy przy tym pamiętać, że mamy tu do czynienia z Wii, konsolą o mocy znacznie mniejszej niż w przypadku Xboksa 360 i PlayStation 3). Przebitki z oryginalnej Klątwy wskazują jednoznacznie, że będziemy mieć do czynienia z produkcją bazującą na tym kultowym horrorze. Podobno historia kontynuować będzie niektóre wątki przedstawione w filmie.

W trakcie pozostałych sekund prezentacji widzimy dosyć standardowe sytuacje – meble poruszane przez niewidoczną, lecz pozostawiającą krwiste ślady postać, a także dziwaczne monstrum wspinające się w górę klatki schodowej, ewidentnie wzorowane na potworach straszących w Klątwie. Po obejrzeniu zwiastuna na myśl nasuwa się tylko jedno – Feel będzie potrafiło przestraszyć. Z tym większą ochotą czekamy więc na kolejne informacje na temat nowego dzieła Takashi Shimizu. Poniżej jedne z pierwszych zrzutów ekranowych, opublikowanych jeszcze w pierwszej połowie kwietnia.

Survival horror autora japońskiej Klątwy nabiera kształtów - ilustracja #1
Survival horror autora japońskiej Klątwy nabiera kształtów - ilustracja #2
Survival horror autora japońskiej Klątwy nabiera kształtów - ilustracja #3