Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 czerwca 2007, 15:04

autor: Metatron

Sony: przepraszamy, Kościół Anglii: to za mało

Sprawa konfliktu między kościołem anglikańskim a firmą Sony dotyczącego wykorzystania w grze Resistance: Fall of Man wizerunku manchesterskiej katedry nabiera rozpędu. Producent PS3 w kolejnym oświadczeniu skierowanym do władz Kościoła oficjalnie przeprosił, ponownie podkreślając, że gra dzieje się w alternatywnej rzeczywistości.

Sprawa konfliktu między Kościołem Anglii a firmą Sony dotyczącego wykorzystania w grze Resistance: Fall of Man wizerunku manchesterskiej katedry nabiera rozpędu. Producent PS3 w kolejnym oświadczeniu skierowanym do władz Kościoła oficjalnie przeprosił, ponownie podkreślając, że gra dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie katedra stała się szpitalem polowym i nie pełni takiej funkcji, jak w naszym świecie.

Kościół Anglii w odpowiedzi na wspomniane oświadczenie wystosował pismo, w którym podziękował Sony za przeprosiny. Podkreślił jednak, że to nie wystarczy i nie odstąpi od swoich żądań.

Warto dodać, że Kościół Anglii domaga się wycofania gry ze sklepów albo takiego jej zmodyfikowania, by nie znajdowała się w niej wspomniana katedra. Ponadto, co chyba nikogo nie zdziwi, chce uzyskać od Sony finansowe zadośćuczynienie.

Sprawa zdążyła już nabrać sporego rozgłosu. Dotarła nawet do niezwiązanych z branżą elektronicznej rozrywki mediów. Mało tego, temat wykorzystania katedry w Resistance został nawet poruszony w brytyjskim parlamencie, gdzie sprawę skomentował sam premier, Tony Blair. O tym, jak dalej rozwinie się sytuacja, będziemy informować was na bieżąco.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Resistance: Fall of Man

Resistance: Fall of Man