Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2002, 12:38

Sim City 4 oficjalnie potwierdzone

Plotki na temat czwartej części kultowej serii Sim City krążyły po sieci już od jakiegoś czasu, dzisiaj Electronic Arts oficjalnie potwierdził, iż gra ta znajduje się w fazie produkcji.

Plotki na temat czwartej części kultowej serii Sim City krążyły po sieci już od jakiegoś czasu, dzisiaj Electronic Arts oficjalnie potwierdził, iż gra ta znajduje się w fazie produkcji.

Po raz pierwszy Sim City 4 zaprezentowane zostanie szerszemu gronu ludzi 22 maja na odbywających się cyklicznie w Los Angeles targach E3 (Electronic Entertainment Exposition). W chwili obecnej, z informacji udostępnionych przez EA wiadomo, iż nowa wersja gry tworzonej ponownie przez zespół Maxis zaoferuje graczom między innymi:

  • nowy engine graficzny pozwalający na generowanie bardziej realistycznej i bogatej w szczegóły oprawy wizualnej
  • możliwość personalizacji i śledzenia życia pojedynczych obywateli zamieszkujących zarządzaną przez gracza metropolię - ich zachowanie się pozwoli na podejmowanie nowych, bardziej trafnych decyzji co do dalszego rozwoju konkretnej dzielnicy lub całego miasta, itp.
  • możliwość rozbudowanego i niemal niczym nieograniczonego terraformingu obszaru na którym powstanie nasze miasto marzeń (niwelowanie wzniesień, ustawianie typu terenu, umiejscawianie zbiorników i cieków wodnych, itp., itd.)
  • nowy, bardziej intuicyjny interfejs oraz system informowania gracza o aktualnej sytuacji w mieście
  • w odróżnieniu od poprzednich części w Sim City 4 nasze miasto nie będzie odizolowane od reszty świata, będzie częścią większej całości - grupy miast powiązanych ze sobą siecią dróg, konkurujących między sobą o surowce, itp.
  • większe, bardziej realistyczne katastrofy którymi można będzie utrudniać sobie zadanie stworzenia idealnego miasta :)
  • służby specjalne (straż pożarna, policja, itd.) można będzie kierować do określonych obszarów miasta tak aby ich działanie było bardziej efektywne
  • po raz pierwszy w grze z serii Sim City wprowadzony zostanie cykl dnia i nocy

To oczywiście jedyni mały fragment tego co Sim City 4 będzie miało do zaoferowania, więcej informacji jak już wcześniej wspomniałem pojawi się zapewne po 22 maja.