Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2011, 20:12

autor: What3ver

Rockstar przypomina o Max Payne 3

Dzisiejszy dzień przyniósł pozytywną, jakby nie patrzeć, informację dla wszystkich, którzy czekają na trzecią część przygód Maxa Payne. Na twitterze producenta gry, firmy Rockstar, pojawił się wpis o wdzięcznym tytule He’s doming. Jak łatwo się domyślić, autorzy zapewniają o nadchodzącej premierze Max Payne 3 i dodatkowo dorzucają małą niespodziankę - o czym piszemy poniżej.

Dzisiejszy dzień przyniósł pozytywną, jakby nie patrzeć, informację dla wszystkich, którzy czekają na trzecią część przygód Maxa Payne. Na twitterze producenta gry, firmy Rockstar, pojawił się wpis o wdzięcznym tytule He’s coming. Jak łatwo się domyślić, autorzy zapewniają o nadchodzącej premierze Max Payne 3 i dodatkowo dorzucają małą niespodziankę - o czym piszemy poniżej.

Czy fani mają prawdziwe powody do radości? Odpowiedź nie wydaje się jednoznaczna. Gra została zapowiedziana jeszcze w 2009 roku. Od tego momentu minęły już dwa lata. W tym czasie pojawiło się kilkadziesiąt informacji na temat produkcji a wśród nich kilka niepokojących dotyczących opóźnienia premiery. Ostatnia, tego typu informacja pojawiła się w grudniu ubiegłego roku.

W zestawieniu finansowym firmy Take-Two, - wydawcy gry - znalazła się tabelka zawierająca listę planowanych premier na lata 2011 – 2012, gdzie niestety, zabrakło wyczekiwanej, trzeciej części przygód Maxa. Branża została zapewniona o postępujących pracach nad tytułem, obiecano też nowe informacje w kolejnych miesiącach, ale dzisiejsza wiadomość na pewno nie zadowoli tych, którzy oczekiwali wywiązania się twórców z wszelkich obietnic i przedstawienia chociażby cząstki efektów ich ciężkiej pracy, o której zapewniali opinię publiczną jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Po kilku miesiącach kompletnego zastoju pojawiło się coś, co pozwala dalej wierzyć, że projekt nie zniknął z pola zainteresowania zapracowanego Rockstara. Zamieszanie spowodowały dwa poniższe obrazki:

Rockstar przypomina o Max Payne 3 - ilustracja #1
Rockstar przypomina o Max Payne 3 - ilustracja #2

Komentować raczej nie ma czego. Nie dość, że producent zaprezentował jedynie dwa niewiele wnoszące obrazki to dodatkowo, w odczuciu niektórych graczy, mógł nieco zakpić z całej sytuacji, która na pewno nie świadczy o odpowiednim podejściu Rockstar do fanów marki, czekających na kolejną część przygód Maxa już od kilku lat. Najbardziej irytujący może być sam sposób komunikacji twórców, którzy prezentują dwa screenshoty po kilku miesiącach ciszy medialnej, co może wywołać nie tylko jęk zawodu, ale także podnieść ciśnienie najwierniejszych fanów marki. Szczególnie, w kontekście pierwotnych założeń mówiących o premierze gry jeszcze w wakacje 2010 roku.

Czy enigmatyczny wpis z twittera i, bądźmy szczerzy, rozczarowujące obrazki mogą zatrzeć poczucie niesmaku towarzyszące wszystkim przypatrującym się telenoweli związanej z premierą gry? Co prawda autorzy zapewniają, że Max Payne 3 jest w produkcji, ale na konkretną datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak długo? Tego nie wiadomo. W kontekście takiego obrotu sprawy pozostaje tylko czekanie na kolejne informacje, o których na pewno napiszemy. Na koniec warto wspomnieć, za serwisem VG24/7, że jeden z powyżej zaprezentowanych obrazków może pochodzić z trailera, który być może niebawem ujrzy światło dzienne.