Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2011, 18:18

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie

Na kalendarzu kartka z datą 2 kwietnia, a więc najwyższa pora sprostować wszystkie nieprawdziwe informacje i primaaprilisowe dowcipy, których w tym roku nie brakowało.

Na kalendarzu kartka z datą 2 kwietnia, a więc najwyższa pora sprostować wszystkie nieprawdziwe informacje i primaaprilisowe dowcipy, których w tym roku nie brakowało.

Na początek krótkie wyjaśnienia o tym, jakie żarty przygotowaliśmy dla Was na łamach serwisu gry-online.pl.

Przede wszystkim wczorajszy wywiad z Bashiokiem, czyli community managerem Diablo III, był prawdziwy... z tą różnicą, że opublikowano go 11 lat temu na łamach magazynu New Secret Service (dawny Secret Service) i dotyczył Diablo II. Jak widać wystarczyło dodać jedną kreskę w nazwie gry, by treść pozostała aktualna.

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie - ilustracja #1

W dziale newsów czekało na Was kilka sfabrykowanych informacji. Póki co nic nam nie wiadomo o planach produkcji serialu animowanego na podstawie Wiedźmina 2. Szkoda, bo pewnie wielu fanów Geralta chętnie by go obejrzało. Obowiązkowy egzemplarz gry Music Master: Chopin raczej także nie będzie preinstalowany na netbookach, którymi – co akurat jest prawdą – Ministerstwo Infrastruktury zamierza obdzielić pierwszoklasistów (osobne podziękowania dla posłanki Danuty Pietraszewskiej z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży za pomoc w uwiarygodnieniu tej informacji). Użytkownicy telefonów iPhone i tabletów iPad nie zagrają też w zapowiedziany wczoraj remake najsłynniejszej polskiej gry beat’em up - Franko: The Crazy Revenge HD. Niestety, firma 11bit studios nie ma takowej produkcji w najbliższych planach.

W weekendowych okazjach także ukryliśmy dwie primaaprilisowe niespodzianki. Przepraszamy posiadaczy konsoli PS3, którzy pojechali do sklepu sieci Saturn w Suwałkach, by nabyć grę Rajd Polski w wersji na tę platformę sprzętową (takowa rzecz jasna nie istnieje) i tym samym padli ofiarą naszego żartu. Poza tym przy dworcu kolejowym po północy „w dziób” można dostać chyba w każdym większym mieście Polski i to bezpłatnie.

Skoro kwestia wczorajszych żartów na łamach gry-online.pl została wyjaśniona, teraz pora na krótkie podsumowanie najciekawszych dowcipów, jakie przygotowali deweloperzy gier oraz zagraniczne serwisy związane z branżą.

Destructoid

Jeden z najoryginalniejszych pomysłów udało się zrealizować ekipie Destructoida. Odwiedzający ten popularny serwis mogli wczoraj zobaczyć jego „zeszytową wersję” z odręcznym pismem i rysunkami rodem ze szkolnych notatników.

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie - ilustracja #2

Nukezilla

Redakcja tego serwisu na jeden dzień mocno ograniczyła tradycyjne formy przekazywania informacji i wszystkie doniesienia ze świata gier starała się podawać w języku tańca...

Blizzard

Wszyscy, którzy liczyli na nietuzinkowe poczucie humoru pracowników Blizzarda nie zawiedli się. Na stronie poświęconej Diablo III pojawiła się zapowiedź przeznaczonej na platformy mobilne z systemem operacyjnym iOS Kostki Horadrimów, pozwalającej z 4 niewielkich aplikacji stworzyć ich 40 możliwych kombinacji. Deweloperzy zastrzegli jedynie, że nie biorą odpowiedzialności za takie negatywne skutki jak bóle głowy, bezsenność, nawiedzenia, opętania przez demony czy grzybicę stóp.

Z kolei twórcy StarCrafta 2 publikowali filmik, przedstawiający przyszłość serii. StarCraft: Motion Overdrive pozwoli cieszyć się grywalnością rodem z pecetowej wersji SC2, ale na konsoli Xbox 360 i z wykorzystaniem możliwości kontrolera Kinect. Jakby tego było mało, Bashiok poinformował, że najnowszy patch do gry zawierać będzie funkcję The Dance Studio, dzięki czemu w łatwy sposób nauczymy jednostki nowych tańców.

Według primaaprilisowych doniesień Blizzarda, 12 milionów graczy World of Warcraft może z kolei liczyć na Crabby'ego – nowego pomocnika, z którym nigdy nie zgubią się w lochach. Wczoraj dowiedzieliśmy się także, że w grze pojawi się nowa, wyjątkowo mroczna lokacja Tomb of Immortal Darkness, w której widoczne mają być jedynie ślepia i zęby czających się bestii.

CD Projekt RED

Twórcy Wiedźmina 2 ujawnili wczoraj swój nowy projekt. The Bard: Saviors of Queens ma być grą, która pokaże graczom jak walczyć mandoliną, a do tego będzie grać się sama. Żadnej skomplikowanej fabuły, po prostu bite 2 godziny wina, kobiet i zabawy. Na oficjalnej stronie projektu, poza zwiastunem gry, znalazł się także materiał „Z dziennika dewelopera”, w którym Tomasz Gop z CD Projekt RED tłumaczy założenia tej nietuzinkowej produkcji.

ArenaNet

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o polowaniu na smoka np. z wykorzystaniem karabinu szturmowego, w Guild Wars 2 będziecie mieli taką okazję. W ramach primaaprilisowego żartu deweloperzy z ArenaNet ujawnili nową profesję w nadchodzącej grze MMO – Komandos.

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie - ilustracja #3

Paradox Interactive

Na stronie firmy Paradox Interactive zapowiedziana została gra RPG z elementami strategii King Arthur II: Vietnam. Projekt ma być odpowiedzią na popularność Magicka: Vietnam. Jeśli komuś mało, to w planach są także: Sword of the Stars II: Vietnam, Europa Universalis: Vietnam i Vietnam: Vietnam.

Creative Assembly

Deweloperzy z Creative Assembly także nie próżnują i już kilka dni po zakończeniu prac nad Shogun 2: Total War wzięli się za deweloping kolejnej odsłony serii. Tym razem będzie to Total War: Dinosaurs. Gra ma przenieść graczy 65 mln lat w przeszłość, gdzie pokierują dyplomacją Brontozaurów czy atakami T-Reksów. Z informacji na facebookowym profilu firmy dowiedzieliśmy się także, że tytuł ukaże się wyłącznie w wersji na komputery PC, a planowana data premiery to 21 grudnia 2012 roku.

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie - ilustracja #4

BioWare

Primaaprilisowy żart ekipy studia BioWare w Austin to z kolei lokalizacja Star Wars: The Old Republic w języku wookich. Przy okazji fani nauczyli się, że sformułowanie „Wyaaaghh ma Garrrhh ghh wa-gwah” oznacza „Niech moc będzie z tobą”.

Prima Aprilis 2011 - podsumowanie - ilustracja #5

Harmonix

Jako że od pewnego czasu studio Harmonix zalicza się do deweloperów niezależnych i szuka sposobu na pozyskanie środków finansowych, postanowiło ono pozbyć się części swojego majątku. Wczoraj do jednego ze sklepów sieci GameStop trafił dyrektor Alex Rigopulos. Za szefa w dobrym stanie i z małym przebiegiem jego koledzy zażyczyli sobie 40 dolarów. Do sprzedania są również: kapelusz Erica Pope'a, krzesło Dhaniego Harrisona i sprośne limeryki autorstwa Helen McWilliams.

Ubisoft

Z okazji 1 kwietnia wydawca RTS-a Might & Magic: Heroes VI opublikował materiał wideo prezentujący oryginalne animacje postaci w grze autorstwa studia Black Hole Entertainment.

THQ

Wczoraj swoją premierę miał także zwiastun gry Saints Row: The Third, której wydawcą jest koncern THQ. Co tu dużo pisać – mało treści, ale mocna rzecz.

Bohemia Interactive

Zapowiedź gry Take On Helicopters jest prawdziwa. Primaaprilisowy żart ekipy Bohemia Interactive to jedynie dodatek Zombie Apocalypse.

Telltale Games

Nowatorski projekt, który zagrozić może Kinectowi i PlayStation Move przedstawiła wczoraj także firma Telltale Games. Dzięki Envelotech używanie jakichkolwiek kontrolerów będzie zbyteczne, bo gracze bezpośrednio przeniosą się do świata gry.

gry