Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2009, 09:23

autor: aRusher

Prey w wersji dla iPhone

Wydana w 2006 roku na PC i X360 gra Prey, która zaskarbiła sobie przychylność zarówno recenzentów jak i graczy, będzie miała swoją mobilną wersję na iPhone. Donosi o tym serwis IGN.

Wydana w 2006 roku na PC i X360 gra Prey, która zaskarbiła sobie przychylność zarówno recenzentów jak i graczy, będzie miała swoją mobilną wersję na iPhone. Donosi o tym serwis IGN.

Podobnie jak w oryginale, bohaterem ma być młodzieniec imieniem Tommy, który – porwany wraz z dziewczyną i dziadkiem - musi wyzwolić swoją ukochaną z rąk kosmitów. Zabawę rozpocznie nagła pobudka głównego bohatera na wrogim statku. Przechodząc przez kolejne lokacje wyposażymy go w coraz potężniejsze narzędzia zniszczenia, służące do eksterminacji kolejnych oponentów.

Prey w wersji dla iPhone - ilustracja #1

Interesująco rozwiązany zostanie system sterowania. Domyślnie na bokach ekranu będą dwa pionowe i dwa poziome paski (których stopień przezroczystości i położenie ustalimy według własnych upodobań). Posłużą one do poruszania się i celowania. Obok nich umieszczone zostaną dotykowe przyciski ataku, zmiany broni oraz używania specjalnej zdolności Tommy’ego, polegającej na odłączeniu jego duszy od ciała.

Za konwersję odpowiada studio MachineWorks Northwest – ludzie, którzy swego czasu zrobili chłodno przyjętą wersję Prey’a na tradycyjne telefony komórkowe. Tym razem jednak wszystko zapowiada się co najmniej bardzo dobrze. Jeśli tylko sterowanie dotykowe będzie wystarczająco precyzyjne, gra powinna być jednym z mocniejszych przedstawicieli tytułów dla hardcore’owych graczy, posiadających iPhone. O dacie premiery póki co nie mówi się precyzyjnie, ale gotowa produkcja ma ujrzeć światło dzienne w przeciągu kilku tygodni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Prey (2006)

Prey (2006)