Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2008, 12:53

Premiera edytora przygód do gry Wiedźmin została przesunięta

Ekipa CD Projekt Red poinformowała, że premiera mającego ukazać się w dniu dzisiejszym edytora przygód do gry Wiedźmin została przesunięta na inny termin.

Ekipa CD Projekt Red poinformowała, że premiera mającego ukazać się w dniu dzisiejszym edytora przygód do gry Wiedźmin została przesunięta na inny termin.

„Pragniemy przeprosić wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekiwali dzisiejszej premiery edytora przygód D'jinni oraz pierwszej przygody " Cena neutralności ". Niestety w związku z kwestiami prawnymi związanymi z wydawaniem modów, z przyczyn od nas niezależnych, data wydania edytora musi zostać przesunięta na ostatni tydzień marca. Przepraszamy ponownie i dziękujemy za wyrozumiałość. Dołożymy też wszelkich starań, aby dalszych przesunięć nie było, a nowe dodatki spełniły wasze oczekiwania.” – możemy przeczytać na stronach oficjalnego serwisu.

Wraz z edytorem i pierwszą przygodą, pojawić miał się również najnowszy patch 1.3, umożliwiający uruchamianie stworzonych modów oraz wprowadzający sporo zmian w samej grze i poprawiający stabilność rozgrywki. Niestety, w związku z przesunięciem terminu debiutu D’jinni, również na łatkę będziemy musieli poczekać nieco dłużej. W chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym terminem udostępnienia powyższego zestawu graczom wydaje się być środa, 26 marca.

Przypomnijmy również, że na połowę maja tego roku CD Projekt Red szykuje premierę Edycji Specjalnej gry Wiedźmin,będącej dopracowaną wersją pierwotnego wydania. Firma bardzo poważnie podeszła do wszelkich problemów zgłaszanych przez graczy, związanych z długim czasem ładowania się lokacji czy też niewielką ilością modeli postaci. Więcej szczegółów dotyczących wprowadzanych poprawek znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu.

Fani prozy Andrzeja Sapkowskiego zapewne ucieszą się również z wiadomości dotyczącej dobrego przyjęcia anglojęzycznego wydania zbioru opowiadań „The Last Wish” („Ostatnie życzenie”). We wrześniu wydany również zostanie pierwszy tom Sagi o Wiedźminie – „Blood of the Elves” („Krew elfów”), którym podobnie, jak i w przypadku opowiadań zajmie się specjalizujące się w literaturze fantastycznej brytyjskie wydawnictwo Gollancz.