Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2011, 14:00

autor: Soviet

Premiera Duke Nukem forever znowu opóźniona

Randy Pitchford poinformował, że premiera Duke Nukem Forever została przesunięta o jeden miesiąc.

Randy Pitchford poinformował, że premiera Duke Nukem Forever została przesunięta o jeden miesiąc. Gra, która miała ujrzeć światło dzienne na początku maja, planowana jest teraz na 10 czerwca. Cztery dni później długo oczekiwany tytuł zagości też na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych. Współzałożyciel studia Gearbox Software, które aktualnie zajmuje się pracami nad DNF postarał się, żeby ogłoszenie tej nowiny miało humorystyczny charakter - w tym celu przygotowano nawet krótki filmik. Nie wiadomo jak te zabiegi Pitchforda wpłyną na nastroje fanów. Miejmy nadzieję, że Randy wie co robi, w końcu zaczynał zawodową karierę jako profesjonalny magik.

Perturbacje z premierą Duke Nukem Forever to temat na sporych rozmiarów artykuł. Wszystko zaczęło się w 1997, gdy 3D Realms rozpoczęło pracę nad tym sequelem Duke Nukem 3D. Wtedy planowano jeszcze użycie silnika graficznego znanego z Quake 2. Premierę wstępnie zaplanowano na następny rok. W 1998 znów zmieniono plany, za grafikę miał już odpowiadać Unreal Engine. Tak zwodzeni byliśmy aż do 2003, kiedy to o grze praktycznie przestano mówić. W sieci pojawiały się okazjonalnie pojedyncze screeny, po drodze mieliśmy jeszcze doniesienia o "wycieku" filmów z rozgrywki, rzekomo pochodzących z wczesnych wersji deweloperskich.

Kiedy większość graczy myślała już, że projekt ten spisany jest na straty, wokół przygód Księcia znów zrobiło się głośno. We wrześniu ubiegłego roku, na imprezie PAX 2010 pojawiła się firma Gearbox, która ogłosiła, że zajmie się dokończeniem prac nad głośnym tytułem. Data premiery została oficjalnie potwierdzona na 3 maja. Dziś wiemy, że także i ten termin nie zostanie dotrzymany. Pozostaje mieć nadzieję, że to ostatnie opóźnienie w długiej historii DNF.