Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2017, 09:43

Pomimo przeciętnych ocen Car Mechanic Simulator 2018 zalicza świetny debiut

Kiepskie recenzje i narzekania na wszechobecne błędy nie przeszkodziły grze Car Mechanic Simulator 2018 w osiągnięciu komercyjnego sukcesu. Tytuł ten jest jak dotąd najlepiej sprzedającą się polską produkcją w 2017 roku.

Jak myślicie, jaka polska gra z 2017 roku okazała się największym komercyjnym sukcesem? Sniper: Ghost Warrior 3, którego produkcja pochłonęła niemal 60 milionów złotych? Bardzo specyficzne, ale ciepło przyjęte Get Even? A może stylowy, oldskulowy Serial Cleaner? Nic z tych rzeczy: to Car Mechanic Simulator 2018, tytuł tak naszpikowany błędami, że deweloperzy ze studia Red Dot Games oficjalnie przeprosili za niego fanów. Według danych w serwisie Steam Spy grę posiada już niemal 80 tysięcy graczy – a premiera miała miejsce zaledwie 9 dni temu!

Car Mechanic Simulator 2018 zaliczył najlepszy debiut ze wszystkich tegorocznych polskich produkcji. - Pomimo przeciętnych ocen Car Mechanic Simulator 2018 zalicza świetny debiut - wiadomość - 2017-08-05
Car Mechanic Simulator 2018 zaliczył najlepszy debiut ze wszystkich tegorocznych polskich produkcji.

Dla porównania wspomniane Sniper: Ghost Warrior 3 ma w swojej bibliotece 106 tysięcy osób, jednak dzieło CI Games jest dostępne na rynku już od kwietnia, a stworzenie go wymagało zdecydowanie większych nakładów finansowych. Tymczasem jak donosi firma PlayWay, Car Mechanic Simulator 2018 już w dniu debiutu z nawiązką zwrócił wszelkie koszty produkcji oraz marketingu, chwilowo znalazł się także na szczycie listy najlepiej sprzedających się tytułów na Steamie. Najnowsza odsłona serii symulatorów mechanika samochodowego zdecydowanie poprawiła także wynik poprzedniej części – Car Mechanic Simulator 2015 w przeciągu pierwszych czterech dni od premiery znalazł bowiem zaledwie 12 tysięcy nabywców. Warto też dodać, że to nie jedyny tegoroczny sukces firmy PlayWay – w lutym wydała ona grę 911 Operator, którą na ten moment posiada w swojej bibliotece ponad 116 tysięcy graczy.

Żadna inna polska gra nie może pochwalić się tak udanym debiutem – ba, większość do tej pory nie osiągnęła wyników, jakie udało się zdobyć Car Mechanic Simulator 2018. Produkcja studia Red Dot Games w przeciągu dziewięciu dni prześcignęła pod względem sprzedaży niszowe, ale nieźle oceniane Beat Cop (ponad 48 tysięcy posiadaczy), Serial Cleaner (ponad 4 tysiące), Get Even (7,5 tysiąca) i Regalia: Of Men and Monarchs (6,5 tysiąca)… razem wzięte!

Komercyjny sukces nie idzie jednak w parze z dobrymi ocenami. Jak dotąd na Steamie tytuł pozytywnie oceniło 60% graczy, co raczej nie jest powodem do dumy dla deweloperów. Za negatywne recenzje odpowiadają przede wszystkim wszechobecne błędy oraz kiepska optymalizacja. Stan gry tuż po premierze był tak fatalny, że deweloperzy przeprosili fanów, twierdząc, że taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Jak jednak pokazują wyniki sprzedaży, niepowalające oceny wcale nie zmniejszyły popularności Car Mechanic Simulator 2018. Miejmy tylko nadzieję, że przez swój sukces twórcy nie spoczną na laurach i doprowadzą swoją produkcję do akceptowalnego stanu.

  1. Gra Car Mechanic Simulator 2018 w serwisie Steam
  2. Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?