Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2017, 12:00

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Car Mechanic Simulator 2018 – twórcy przepraszają za błędy

Car Mechanic Simulator 2018 miał powtórzyć sukces swoich dwóch poprzedników. Miał, gdyż gra zbiera masę negatywnych recenzji na platformie Steam (obecnie tytuł może „poszczycić” się mieszaną opinią wśród recenzentów). Gra zawiera tak wiele błędów i niedociągnięć, że deweloperzy oficjalnie za nią przeprosili.

Car Mechanic Simulator 2018 jest wręcz miażdżony negatywnymi opiniami na platformie Steam. Gracze, którzy zakupili tytuł, skarżą się na fatalną optymalizację gry oraz obecność ogromnej liczby błędów. Część z nich wręcz sprawia, że w grze nie można wykonać podstawowych czynności, np. diagnostyki samochodów. Dorzucając do tego cenę niemal 100 złotych na platformie od Valve (obecnie trwa zniżka, więc grę można kupić za lekko ponad 75 złotych), należało się spodziewać sporej frustracji wśród kupujących. Cytując niektóre recenzje:

Gra ma sporo bugów, np. ścieżka diagnostyczna - nie da się przestawić samochodu. Nic innego, poza alt + F4, nie działa

Odradzam wszystkim kupno tej gry, szkoda waszych nerwów. Gra ma tak ogromną masę błędów, że producenci chyba będą ją łatać jeszcze z pół roku.

To powinna być alfa, i to tańsza o 50%. Tyle błędów jeszcze w tej serii nie widziałem.

Niezadowolenie graczy widać zresztą na podstawie wspomnianych recenzji. Na 2500 tekstów, niemal połowa (1100) jest negatywna. Skutkuje to tym, że obecnie opinia o tytule jest mieszana. Sytuację skomentowali również sami twórcy, którzy w oficjalnym poście na forum gry przeprosili za swój tytuł:

Jest nam bardzo przykro z powodu tych wszystkich błędów. Jesteśmy świadomi, jak wiele ich jest w grze. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca.

Car Mechanic Simulator 14 i Car Mechanic Simulator 15 cieszą się 90% pozytywnych recenzji, więc jesteśmy naprawdę zawiedzeni wynikiem Car Mechanic Simulator 18.

Macie prawo być źli i rozczarowani, macie też prawo żądać zwrotu pieniędzy za tytuł. Zasłużyliśmy na to. My również czujemy rozczarowanie. Pracowaliśmy nad Car Mechanic Simulator 18 od momentu ukazania się Car Mechanic Simulator 15. Cała ta seria, każda część jest dla nas jak dziecko. Kochamy je, stąd popełnione błędy są tak bardzo dla nas bolesne.

Ale jeśli nadal pokładacie w nas trochę wiary, poczekajcie kilka minut, godzin, dni - pracujemy nad poprawkami 24/7. Nie spoczniemy, dopóki Car Mechanic Simulator 18 nie będzie idealny.

Dajcie nam szansę naprawić nasze błędy. Wasze wsparcie jest nam teraz bardzo potrzebne.

Czy deweloperom uda się odzyskać zaufanie graczy oraz naprawić samą grę? Przekonamy się zapewne już niedługo.