Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2017, 21:16

autor: Góral

Raport finansowy PlayWay - duży sukces gry Car Mechanic Simulator 2018 [news zaktualizowany]

Firma PlayWay opublikowała najnowsze wyniki finansowe. Wydawca niskobudżetowych symulatorów zanotował w ostatnim kwartale duży wzrost przychodów i znacznie większy zysk niż w 2016 roku.

Aktualizacja

Firma PlayWay opublikowała pełny raport finansowy, z którym zapoznacie się w tym miejscu. Dowiedzieliśmy się z niego kilku dodatkowych informacji. Przede wszystkim okazało się, że na koniec trzeciego kwartału sprzedaż gry Car Mechanic Simulator 2018, największego tegorocznego hitu wydawcy, przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy. Koszty produkcji i marketingu zwróciły się już pierwszego dnia, a w pierwszych czterech dniach sprzedaży rozeszło się 47 tys. sztuk Mazda DLC i ponad 46 tys. Dodge DLC. Produkcja największą popularnością cieszy się w Europie. Ponadto cały czas trwają prace nad konsolową (XOne i PS4) konwersją, a dodatkowo poinformowano, że projekt pojawi się na urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Oryginalna wiadomość

Polskie firmy z branży gier wideo mają w ostatnim czasie powody do zadowolenia. CD Projekt zarobił na czysto około 36 milionów złotych, CI Games pochwaliło się 3,6 miliona złotych zysku i dobrą sprzedażą gry Sniper: Ghost Warrior 3, a dziś pragniemy poinformować o wynikach PlayWay. Rodzimy wydawca, specjalizujący się w rozmaitych symulatorach, osiągnął w trzecim kwartale bieżącego roku 16,19 miliona złotych przychodu i 7,5 miliona złotych zysku netto. W tym samym okresie poprzedniego roku firma zarobiła „zaledwie” 1,7 miliona, więc mówimy o naprawdę dużym wzroście.

Wydawca osiąga satysfakcjonujące wyniki od początku tego roku – od stycznia do końca września PlayWay wypracowało 27,99 miliona złotych przychodu (12,7 miliona w tym samym okresie 2016 roku) i 10,1 miliona zysku netto.

Car Mechanic Simulator to jeden z popularniejszych produktów PlayWay. - Raport finansowy PlayWay - duży sukces gry Car Mechanic Simulator 2018 [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-11-27
Car Mechanic Simulator to jeden z popularniejszych produktów PlayWay.

Jak widać strategia obrana przez firmę przynosi dobre efekty. Przypominamy, że PlayWay wydaje wiele produkcji, w dużej mierze niskobudżetowych symulatorów. Chyba najbardziej znana jest seria Car Mechanic Simulator, której ostatnia odsłona ukazała się w lipcu bieżącego roku. Produkty firmy nie cechują się zbytnią oryginalnością, ani najwyższą jakością, ale nie przeszkadza to graczom i interes się kręci.

Warto jeszcze przypomnieć, że PlayWay to nie tylko dobrze prosperujący wydawca symulatorów, gdyż firma inwestuje też środki w inne, bardziej ambitne projekty. Chyba najbardziej wyczekiwanym jest horror Agony, który ukaże się 30 marca 2018 roku. Poza tym niedawno dowiedzieliśmy się o ciekawej inicjatywie – darmowych i całkowicie niezobowiązujących szkoleniach dla przyszłych programistów.