Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2017, 08:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Assassin's Creed: Rogue HD zmierza na PS4 i XOne?

W ofercie kilku włoskich sklepów pojawiła się gra Assassin's Creed: Rogue HD na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Assassin's Creed: Rogue pozwala opuścić szeregi asasynów i przejść na drugą stronę barykady. - Assassin's Creed: Rogue HD zmierza na PS4 i XOne? - wiadomość - 2017-11-28
Assassin's Creed: Rogue pozwala opuścić szeregi asasynów i przejść na drugą stronę barykady.

W sieci pojawiły się plotki na temat nowej wersji Assassin's Creed: Rogue. Grę wydano w listopadzie 2014 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a kilka miesięcy później – w marcu 2015 roku – na PC-tach. Teraz podejrzewa się, że wkrótce dołączą do nich edycje na PlayStation 4 i Xboksa One. Tak przynajmniej twierdzi kilka włoskich sklepów (dzięki, AccessTheAnimus) – eprice.it, reluxshop.it oraz webster.it. Według nich Assassin's Creed: Rogue HD sprzedawany będzie w cenie około 30 euro (ok. 126 zł) i ukaże się w połowie marca 2018 roku – u jednego ze sprzedawców widnieje data 15 marca, a u drugiego 18.

Ile w tym prawdy? Nie wiadomo. Warto jednak zauważyć, że gdyby oferta pojawiła się w jednym sklepie, to moglibyśmy mówić o błędzie. W obecnej sytuacji wygląda to tak, jakby lokalny wydawca po prostu dał znać swoim partnerom, że Rogue HD powstaje.

Czekamy zatem na dalsze informacje i przypominamy jeszcze, że w Assassin's Creed: Rogue wcielamy się w Shay’a Patricka Cormaca – byłego asasyna, który w wyniku pewnych wydarzeń przeszedł na stronę templariuszy i rozpoczął walkę ze swoimi dawnymi braćmi. Produkcja zebrała swego czasu przyzwoite oceny, na poziomie 7/10. Grze wytykano m.in. zbyt mało zmian w stosunku do Black Flag, choć dla niektórych była to też zaleta. Poza tym fabuła kończy się szybko, ale za to opowiada ona niezłą historię z bardzo dobrym zakończeniem.

Zrzuty ekranu ze stron sklepów eprice.it, reluxshop.it oraz webster.it.