Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 10:29

autor: Góral

Assassin's Creed: Unity i Rogue debiutują na polskim rynku

Dwa dni po amerykańskiej premierze gier Assassin's Creed: Unity i Assassin's Creed: Rogue, obie produkcje trafiły do naszego kraju w polskich wersjach językowych (napisy). Przy okazji firma Ubisoft zabrała głos w sprawie kiepskiej optymalizacji pierwszego z wymienionych tytułów, twierdząc, że dotyczy to przede wszystkim użytkowników podzespołów koncernu AMD. Wydawca zapewnił jednak, że trwają już prace nad stosownymi patchami.

Dwa dni temu w Stanach Zjednoczonych zadebiutowały gry Assassin's Creed: Unity (PlayStation 4, Xbox One, komputery osobiste) oraz Assassin's Creed: Rogue (PlayStation 3 i Xbox 360, wersja na PC-ty w przyszłym roku). Obie produkcje trafiły dziś do naszego kraju w wersjach zlokalizowanych (napisy). Niestety o ile w przypadku Unity wiemy mniej więcej czego się spodziewać (wystarczy zaznajomić się z recenzjami produkcji, w tym i z naszą), tak jeżeli chodzi o Rogue, większość uznanych growych mediów pokroju IGN-u, Polygona, GameSpotu czy Destructoida jeszcze nie opublikowała stosownych tekstów, gdyż wydawca nie zapewnił kopii recenzenckiej przed premierą. My również nie otrzymaliśmy gry wcześniej, w związku z czym artykuł pojawi się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. W sieci ukazało się już jednak kilka tekstów na innych serwisach, w tym na Game Informerze, gdzie wystawiono ocenę 8,25/10, stwierdzając, że to porządna produkcja, korzystająca w znacznym stopniu z rozwiązań zastosowanych w Assassin’s Creed III i Black Flag, z bardzo dobrą oprawą graficzną. Ósemkę wystawił także duży włoski serwis Multiplayer.it, niestety bez znajomości języka ciężko stwierdzić, co napisał autor tekstu. Pozostałe recenzje od mniejszych / mniej wyspecjalizowanych mediów (jak np. Post Arcade) są równie przychylne. Z ostatecznymi osądami poczekajmy jednak do momentu opublikowania tekstów najbardziej szanowanych witryn.

Assassin's Creed: Unity – Arno zabił wiele konfiguracji sprzętowych. - Assassin's Creed: Unity i Rogue debiutują na polskim rynku - wiadomość - 2014-11-13
Assassin's Creed: Unity – Arno zabił wiele konfiguracji sprzętowych.
Nowe odsłony serii Assassin's Creed:
  • Dziś na polskim rynku debiutują gry Assassin's Creed: Unity i Assassin's Creed: Rogue
  • Pierwsza dostępna jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC, a druga na Xboksie 360 i PlayStation 3
  • Recenzje Unity sugerują, że to dobra gra cierpiąca na problemy techniczne, a Rogue to porządne dopełnienie Assassin’s Creed III i Black Flag

Jednocześnie warto wspomnieć, że Assassin's Creed: Unity wywołało sporo negatywnego szumu, zwłaszcza ze względu na słabą optymalizację PC-towej wersji. Koncern Ubisoft postanowił ustosunkować się do zarzutów użytkowników, twierdząc, że problemy mają głównie osoby korzystające z podzespołów firmy AMD. W zamieszczonym na forum komunikacie napisano, że:

„Jesteśmy świadomi, że na negatywną wydajność gry Assassin’s Creed Unity mogą wpływać niektóre konfiguracje AMD CPU i GPU. Większość osób nie powinna mieć problemów, ale by mieć pewność, Ubisoft i AMD ściśle ze sobą współpracują, by rozwiązać ten problem. Podzielimy się większą ilością informacji, jak to tylko będzie możliwe.”

Patrząc jednak na opinie użytkowników w sklepie Steam, nietrudno doszukać się negatywnych opinii wystawianych przez posiadaczy kart Nvidia i procesorów firmy Intel. Miejmy nadzieję, że Ubisoft rozwiąże ten problem jak najszybciej.

Assassin's Creed: Unity i Rogue debiutują na polskim rynku - ilustracja #4Assassin's Creed: Unity to pierwsza odsłona słynnej serii gier akcji firmy Ubisoft, która została stworzona wyłącznie z myślą o najnowszych konsolach (PlayStation 4, Xbox One) oraz komputerach osobistych. W produkcji wcielamy się w Arno Doriana – asasyna starającego się odmienić losy swego narodu żyjącego w czasach Francuskiej Rewolucji.

Assassin's Creed: Unity i Rogue debiutują na polskim rynku - ilustracja #5Z kolei Assassin's Creed: Rogue to gra dedykowana PlayStation 3 i Xboksowi 360, będąca dopełnieniem amerykańskiej sagi zapoczątkowanej wraz z Assassin’s Creed III. W produkcji wcielamy się w byłego asasyna Shaya Patricka Cormacka, który jako templariusz poluje na dawnych braci.