Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2001, 15:54

autor: Solnica

Polski akcent na E3

Titus Interactive podał do publicznej wiadomości informacje dotyczące nowego tytułu na PC - Sgt. Cruise. Co najciekawsze, twórcą tej gry jest polska grupa developerska X-Ray znana głównie ze stworzenia Kangurka KAO.

Titus Interactive podał do publicznej wiadomości informacje dotyczące nowego tytułu na PC - Sgt. Cruise. Co najciekawsze, twórcą tej gry jest polska grupa developerska X-Ray znana głównie ze stworzenia Kangurka KAO.

,,Sierżant Cruise”, bo tak brzmi tytuł w polskiej wersji, jest grą akcji osadzoną w pełni trójwymiarowym środowisku. Tytułowy bohater jest komiksowo przerysowaną, wielkiej postury postacią, o silnym, specyficznym charakterze. Jak na takiego przerośniętego osobnika przystało posługuje się też broniami dużego formatu. Jego zadaniem jest ocalić świat przed inwazją obcych, którzy zresztą również prezentują się komicznie i kosmicznie.

Wcielając się w postać Cruisa trzeba będzie pokonać, jak zapowiadają autorzy, ponad 50 poziomów składających się na 3 zasadnicze misje na ladzie, morzu i w powietrzu. Szerokie lokacje, różnorodne ukształtowanie terenu, oszałamiające efekty świetlne, zmieniające się w czasie warunki pogodowe, zmienność pór dnia powodują, że kreskówkowy świat wygląda bardzo realistycznie, a dynamiczna akcja jest bardzo wciągająca.

Nasz bohater może biegać skakać i wykonywać triki, które w jego wykonaniu wyglądają naprawdę prześmiesznie. Początkowo poruszamy się po lokacjach zdobywając doświadczenie w walce z obcymi, którzy zresztą swoimi „brudnymi” zagraniami nie ułatwiają Cruisowi życia, a nam przechodzenia kolejnych poziomów. Zyskując rutynę i zdobywając kolejne cele mamy dostęp do nowych, silniejszych broni i nowych umiejętności. A jedną z nich jest możliwość prowadzenia coraz to lepszych pojazdów i maszyn. Zatem pokonanie obcych wymaga wykonania wielu „morderczych” i wyniszczających wyścigów. Dodatkowo zdobywając kolejne terytoria i bonusy zyskujemy dostęp do ukrytych poziomów, gdzie w nagrodę otrzymujemy większą moc ułatwiającą zdobyć wyznaczone cele.

Gra oprócz trybu jednoosobowego, oferuje także możliwość dwuosobowej rozgrywki.

Szybka akcja, wiele niespodziewanych momentów, duża różnorodność dostępnych elementów i wyjątkowy engine 3D pozwalają graczom odczuć rzeczywisty udział w różnego rodzaju sabotażowych rajdach, taktycznych posunięciach i degradacji wrogich oddziałów obcych. To wszystko przedstawione w kreskówkowym świecie pełnym komicznych bohaterów i ich przygód pozwala oczekiwać po grze „Sierżant Cruise” dużej grywalności i frajdy, stawiając ją jednocześnie na pozycji wartej polecenia każdemu. – informacja prasowa LEM’u

Premiera gry zapowiedziana została na przełom roku 2001 i 2002 a jej polskim wydawcą będzie oczywiście firma LEM.