Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 maja 2001

Przegląd branżowych serwisów informacyjnych (23/05/01)

Sznur, 23 maja 2001, 19:50

Targi, targi i po targach. Emocje powoli opadają, poziom adrenaliny wraca do normy, a na listę zapowiedzi trafiać zaczynają kolejne tytuły. Interesujące materiały pojawiły się na temat Zero-G Marines, Magic & Mayhem: Art of Magic i Mechcommander 2. Ponownie zaczynają pojawiać się recenzje, w śród których pojawiły się takie tytuły jak Gothic, Dark Ages, Echelon czy Merchant Prince II.

Wyjaśnić zagadkę Atlantydy?

Fajek, 23 maja 2001, 16:22

Lonely Cat Games właśnie otworzyło swoją stronę internetową poświęconą grze Atlantica, nadchodzącemu „shooterowi” osadzonemu w świecie Inków i Atlantydów.

Angielskie demo Tropico

Solnica, 23 maja 2001, 15:39

Marzy Wam się kariera dyktatora tropikalnej wyspy? Nic prostszego. Umożliwi to mająca trafić wkrótce do sprzedaży również i w Polsce gra Tropico. Od dziś możecie już nieco poćwiczyć grając w jej angielskojęzyczne demo.

Thomson bedzie produkował Xbox'a

Fajek, 23 maja 2001, 14:31

Tajwańska firma Thomson Multimedia będzie produkowała dla Microsoft’u konsolę Xbox. Plany Thomsona to produkcja 6 milionów sztuk rocznie.

Nowe kłopoty niemieckich graczy

Sznur, 23 maja 2001, 13:38

Wszyscy zapewne niejednokrotnie słyszeli o problemach z wydawaniem gier charakteryzujących się dużą dawką przemocy na terenie Niemiec, gdzie państwo wyjątkowo ostro dba o wychowanie młodzieży. Na ten rynek producenci zmuszeni byli wypuszczać specjalnie okrojone i ocenzurowane wersje swych produktów, chwytając się takich metod jak zamiana koloru krwi z czerwonej na zieloną lub niebieską (Giants: Citizen Kabuto) czy nawet podłożenie na miejsce postaci ludzkich nieokreślonych robotów, z których wylewała się oleista posoka (Unreal Turnament).

Moon Tycoon - kolonizacja księżyca

Fajek, 23 maja 2001, 13:25

Luna, gra firmy Unique Entertainment’s umożliwiająca nam kolonizację, eksplorację i handel w kosmosie ma nowego wydawcę oraz tytuł. Aktualnie nazwa gry brzmi Moon Tycoon a wydawcą został Legacy Interactive.

Nowy numer pisma UltraGra

Michał Bobrowski, 23 maja 2001, 13:07

Wczoraj do wszystkich kiosków i sklepów z grami trafiła trzecia część pisma UltraGra z grą Traitor Gate PL.- grą przygodową zajmującą 4 CD. Przypominamy, że seria UltraGra wydawana jest w bardzo atrakcyjnej cenie – 19,90 zł.

Zapowiedź Max Payne

Solnica, 23 maja 2001, 13:00

Prawdopodobnie niewiele jest już osób które kiedykolwiek nie natknęły się na chociażby szczątkowe materiały na temat tworzonej już od „pewnego” czasu gry Max Payne. Tych którzy mają ochotę poszerzyć swój zasób wiedzy na temat tego tytułu chciałbym zaprosić do lektury kolejnego, zamieszczonego dziś na naszych stronach materiału.

Dalszy ciąg „Wiosennego zawrotu głowy...”

Michał Bobrowski, 23 maja 2001, 12:44

Do końca kalendarzowej wiosny pozostał już niecały miesiąc, dlatego najwyższy czas na... III edycję konkursu „Wiosenny zawrót głowy...” zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem Cool Games. Przypominamy, że w czterech edycjach tego konkursu do wygrania jest łącznie 100 gier wydanych w Polsce przez Cool Games.

Recenzja Shadow Company

Solnica, 23 maja 2001, 11:45

Ciężkie jest życie najemnika, oj ciężkie. Na osłodę trudów jakie musi on znosić i jako wynagrodzenie za ponoszone ryzyko przedstawiciel tego „nieco” nietypowego zawodu otrzymuje na szczęście po wykonaniu powierzonego mu zadania dość pokaźną sumkę pieniędzy...

American Conquest, nowa gra twórców Cossacks: European Wars

Fajek, 23 maja 2001, 11:07

Twórcy gry Cossacks: European Wars zapowiedzieli nową grę z gatunku Real Time Strategy bazującej na temacie powstania i ekspansji państw na kontynencie amerykańskim pod tytułem American Conquest.

Nowy wygląd strony Warcraft’a III

Solnica, 23 maja 2001, 09:58

Blizzard zmienił wygląd i uaktualnił o nowe materiały oficjalną stronę poświęconą jednej z gier nad którą obecnie pracują – Warcraft III: Reign of Chaos.

Z: Steel Soldiers i Gangsters 2: Vendetta ukończone

Solnica, 23 maja 2001, 08:52

Już wkrótce na półki sklepowe powinny trafić kolejne dwa ciekawe tytuły. Pierwszym z nich będzie Z: Steel Soldiers z Bitmap Brothers a drugi to tworzony przez zespół Hothouse Creations – Gangsters 2: Vendetta.

Deus Ex 2, Thief 3 - a jednak najpierw na PC

Solnica, 23 maja 2001, 08:09

Kilka dni temu na sieci pojawiły się informacje jakoby dwa ciekawie zapowiadające się tytuły: Deus Ex 2 i Thief 3 miały ukazać się w pierwszej kolejności na konsole. Na szczęście (przynajmniej dla niektórych posiadaczy PC) nie jest to prawda.

World War II Online: Blitzkreig w ostatniej, złotej fazie produkcji

Łosiu, 23 maja 2001, 07:23

Symulator pola walki z okresu II Wojny Światowej, przeznaczony do grania wielu osób naraz poprzez Internet - World War II Online: Blitzkreig doczekał się w końcu złotego mundurka i już niedługo trafi do sprzedaży.

Nowości ze świata 70 tonowych ryczących potworów

Łosiu, 23 maja 2001, 07:06

Po blisko roku od wydania gry Steel Beasts i dystrybucji jej tylko drogą Internetową, dzięki firmie Strategy First nareszcie trafi ona do sklepów i wszyscy będą się mogli poznać na jej jakości. Jednocześnie jej producent eSim poinformował, iż pracuje już nad jej kontynuacją - Steel Beasts 2.