Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 maja 2001

Duke Nukem Forever E3 Trailer

Solnica, 17 maja 2001, 21:20

Na sieci pojawiła się już finalna (w wysokiej rozdzielczości) wersja trailera z Duke Nukem Forever, zaprezentowanego publicznie po raz pierwszy na odbywających się właśnie targach E3.

Electronic Arts światowym wydawcą gier Crave Entertainment

Sznur, 17 maja 2001, 17:44

Electronic Arts podpisał umowę z Crave Entertainment o współpracy przy wdaniu trzech ciekawych tytułów na platformę PC. Będzie to Freedom Force, Bounty Hunter oraz Global Ops.

IncaGold i LithTech

Fajek, 17 maja 2001, 17:21

IncaGold podpisała umowę z firmą LithTech na stworzenie 40 gier w oparciu o silnik graficzny LithTech. Będą to gry zarówno na platformę PC jak i na konsole Sony Playstation2 i Xbox’a.

Nowe szczegóły o filmie Resident Evil: Ground Zero

Sznur, 17 maja 2001, 17:07

Jeden z największych producentów i wydawców gier komputerowych, Capcom, na Electronic Enteratinment Expo (E3) podał szczegóły dotyczące ekranizacji serii gier Resident Evil, która ma trafić do kin na wiosnę przyszłego roku. Scenarzystą, reżyserem i producentem kinowego filmu pod roboczym tytułem Resident Evil: Ground Zero jest Paul Anderson (Mortal Kombat, Ukryty Wymiar).

Polski akcent na E3

Solnica, 17 maja 2001, 15:54

Titus Interactive podał do publicznej wiadomości informacje dotyczące nowego tytułu na PC - Sgt. Cruise. Co najciekawsze, twórcą tej gry jest polska grupa developerska X-Ray znana głównie ze stworzenia Kangurka KAO.

Wielka kampania reklamowa gry Majestic

Łosiu, 17 maja 2001, 14:57

Wszystkich z was, lubujących się w interesujących i zarazem innowacyjnych projektach zainteresuje wiadomość o tym, iż sławna międzynarodowa agencja reklamowa William’a Morris’a będzie promowała najnowsze tego typu przedsięwzięcie firmy Electronic Arts, grę – Majestic.

Praetorians oficjalnie zapowiedziane

Łosiu, 17 maja 2001, 14:26

Wojownicy, stratedzy, wielcy wodzowie pamiętający czasy, gdy dowodziliście legionami rzymskimi w grze Centurion, wyjdźcie z ukrycia. Teraz nadchodzi Praetorians, czyli coś co pozwoli wam ponownie zakosztować władzy Imperium Rzymskiego.

Nadchodzi Tualatin

Fajek, 17 maja 2001, 14:17

Intel rozpoczął produkcje pierwszych procesorów w technologii 0.13 mikrona. Będą to Pentium III na rdzeniu Tualatin, taktowane zegarami 1.1-1.3GHz. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się na rynku w sierpniu tego roku.

Gorąca jesień na rynku konsol może być klęską dla posiadaczy PC

Mariusz Klamra, 17 maja 2001, 13:30

Już cała „wielka trójka” rynku konsol uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej swoich planów na jesień. Po ogłoszeniu przez Sony informacji o redukcji ceny PS2 o 1/3 we wrześniu i ustaleniu przez Microsoft daty premiery Xboxa na 8 listopada, przyszła kolej na Nintendo – oficjalna premiera jej nowej konsoli GameCube nastąpi 5 listopada, a więc 3 dni przed Xboxem. Zapowiada się więc ostra walka, w której paradoksalnie najbardziej poszkodowani mogą być gracze posiadający PC.

Zapowiedź Star Wars Galaxies

Solnica, 17 maja 2001, 13:03

Każdy gracz komputerowy będący jednocześnie fanem Gwiezdnych Wojen z pewnością słyszał o firmie LucasArts. W końcu to ona stoi za wszystkimi komputerowymi wersjami przygód Luka Skywalkera, Hana Solo i ich przyjaciół czy też wrogów. Idąc z duchem czasu zespół ten pracuje ciężko nad kolejną grą z akcją umiejscowioną „dawno, dawno temu w odległej galaktyce”, tym razem taką w której jednocześnie będą mogły wziąć udział tysiące graczy.

Co słychać w Valve Software?

Soulcatcher, 17 maja 2001, 12:35

Counter-Strike zawojował na dzień dzisiejszy w sposób niepodzielny rynek gier odwzorowujących realistyczną walkę taktyczną. Czy Valve Software twórca tego hitu ma zamiar spocząć na laurach, czy też szykuje nam coś nowego? Rąbka tajemnicy okrywającej kolejne projekty Valve uchylił Gabe Newell na jednym z zachodnich messageboardów.

Duke Nukem Forever - film no.1

Fajek, 17 maja 2001, 10:53

Dziś w pierwszym, otwartym dla zwiedzających, dniu targów E3 zaprezentowano film z legendarnej gry Duke Nukem Forever. Jest to jeden z najdłużej tworzonych tytułów w historii gier PC.

Recenzja Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Solnica, 17 maja 2001, 09:54

Fallout Tactics był z pewnością jednym z bardziej oczekiwanych tytułów na rynku, wczoraj w końcu pojawił się również i w polskich sklepach. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje? Wielu bardzo się podoba, jednak nie brakuje również osób które uważają, iż jest to tytuł przeciętny, niczym specjalnym się nie wyróżniający. Do osób niezbyt przychylnych grze należy z pewnością autor zamieszczonej dziś u nas jej recenzji.

Xbox - kiedy i za ile?

Fajek, 17 maja 2001, 09:49

Microsoft potwierdził datę ukazania się w sprzedaży oraz cenę Xbox’a. Pojawi się on w amerykańskich sklepach 8 listopada w cenie 299$.

Gorąca, symulatorowa jesień

Michał Bobrowski, 17 maja 2001, 09:23

Wielu z was z dużym niepokojem obserwowało ostatnie zamieszanie wokół planowanych na ten rok ciekawych symulatorów takich, jak Silent Hunter 2, Destroyer Command, Lock On: Modern Air Combat i najnowszej symulacji współczesnych konfliktów morskich – Harpoon 4. Sprawcą tej sytuacji były duże zmiany własnościowe i przejmowanie niektórych firm przez konkurencję. W przypadku Harpoon’a przez jakiś czas ogłoszono nawet odesłanie projektu do lamusa! Sytuacja na szczęście wydaje się być już ustabilizowana, czego dowodem jest oficjalne umieszczenie tych tytułów w tegorocznym planie wydawniczym Ubisoft’u, który firma udostępniła dziennikarzom przy okazji otwarcia targów E3.

Moc powraca - Jedi Knight II zapowiedziane

Solnica, 17 maja 2001, 08:13

LucasArts poinformował oficjalnie, że wiosną przyszłego roku planuje wydanie gry Star Wars: Jedi Outcast - Jedi Knight II.