Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 maja 2001

Przegląd branżowych serwisów informacyjnych (16/05/01)

Sznur, 16 maja 2001, 19:58

Zbliżają się premiery kilku ciekawych gier, których zapowiedzi znalazły się na zachodnich serwisach informacyjnych. Dowiemy się interesujących informacji o czwartej części Alone in the Dark, taktycznych grach akcji Medal of Honor i Operation Flashpoint, oraz dodatku do Half-Life: Blue Shift.

Garść szczegółów na temat KYRO III

Fajek, 16 maja 2001, 17:07

Ostatnimi czasy słowo KYRO wzbudza wiele zamieszania. Niektórych przyprawia o ból głowy (np. firmę nVidia), innym daje nadzieję na obalenie monopolu właśnie nVidii. Już układ KYRO II który lada moment powinien pojawić się w sprzedaży może nieco zmienić układ sił, a co dopiero KYRO III który niedawno został zapowiedziany.

3DO Company będzie wydawcą nowych gier Pandemic Studios

Sznur, 16 maja 2001, 12:48

Znany wydawca gier 3DO Company porozumiał się z producentem Pandemic Studios w sprawie tworzenia nowych gier. Pandemic Studios, zespół znany z takich tytułów jak chociażby Battlezone II czy Darke Reign 2, będzie pracował nad nowymi projektami przeznaczonymi na różne platformy sprzętowe.

Recenzja Expendable

Solnica, 16 maja 2001, 12:22

Jeżeli dość już macie wszelkiego typu RPGów, strategii i innych „ciężkich” gier w których zmuszani jesteście do nieco większego wysiłku intelektualnego, a macie ochotę na czystą „odmóżdzoną” akcję, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wydana w serii Cool Games gra Expendable.

Fallout Tactics PL w sklepach

Solnica, 16 maja 2001, 11:14

Po Evil Islands do sklepów trafił dzisiaj również inny ciekawy tytuł – Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Za niecałe 100 PLN w pudełku oprócz głównej gry znajdziemy również jeden krążek z dodatkowymi misjami, dwa CD z pełnymi wersjami poprzednich części Fallout’a 1&2 i „papierową” edycję gry.

Dziś rozpoczęcie targów E3 (16/05/01)

Fajek, 16 maja 2001, 11:06

Dziś rozpoczynają się największe targi dotyczące przemysłu rozrywkowego na świecie. E3 potrwają od 16 do 19 maja, na których 404 wystawców zaprezentuje około 2500 tytułów na wszystkie platformy, począwszy od GameBoya a na Xboxie i GameCube kończąc.

Devastation - taktyczny FPS

Fajek, 16 maja 2001, 10:05

Jakiś czas temu firma Digitalo Studios, która zajmowała się przygotowaniem dodatku do Unreal Tournament wstrzymała nad nim prace z niewyjaśnionych przyczyn. Dziś już wiemy, dlaczego tak się stało.

Oficjalna zapowiedź Heroes of the Might and Magic 4

Fajek, 16 maja 2001, 10:00

3DO oficjalnie zapowiedziało kolejną część swojej serii Heroes of the Might and Magic. Czwarta już część tego rewelacyjnego tytułu ukaże się jesienią tego roku.

Evil Islands PL od dzisiaj w sklepach

Solnica, 16 maja 2001, 09:37

Dzisiaj do sklepów trafiła nareszcie polska wersja wydawanej na naszym rynku przez firmę CODA gry Evil Islands. W pudełku które możecie zakupić za niecałe 100 PLN znajdziecie 3 płytki CD, dwie z grą i trzecią audio.

Falcon wiecznie żywy

Solnica, 16 maja 2001, 09:22

Infogrames i G2 Interactive podpisały list intencyjny w sprawie umowy licencyjnej na podstawie której G2 otrzyma prawa do produkcji i dystrybucji wojskowych symulatorów lotniczych z serii Falcon.

Nowa seria gier SUPER KLASYKA już niedługo w sklepach

Łosiu, 16 maja 2001, 08:52

Jeden z naszych krajowych dystrybutorów, firma CODA poinformował, iż już 21 maja do naszych sklepów trafi nowa seria gier pt. SUPER KLASYKA.

Recenzja Catan: Pierwsza Wyspa

Solnica, 16 maja 2001, 08:35

Nie tak dawno miała miejsce polska premiera gry Catan: Pierwsza Wyspa. Pomimo, że tytuł ten nie jest tak znany jak inne super-produkcje, warto zwrócić na niego swoją uwagę i przyjrzeć mu się nieco bliżej. Okaże się że jest to gra ciekawa, która może zatrzymać nas przed monitorem przez dość długi okres czasu – przynajmniej tak było w przypadku autora zamieszczonej dziś na naszych stronach recenzji.

IL-2 Sturmovik dopiero w listopadzie

Solnica, 16 maja 2001, 08:02

Niestety fani symulatorów, którzy ślinili się na samą myśl, iż już wkrótce dane im będzie zasiąść za sterami kolejnego słynnego samolotu z czasów II Wojny Światowej, będą musieli uzbroić się potężną dawkę cierpliwości. UbiSoft poinformował o przesunięciu daty premiery IL-2 Sturmovik aż na listopad tego roku.

Britney Spears bohaterką gry komputerowej?

Solnica, 16 maja 2001, 07:54

Czyżby Britney Spears pozazdrościła takim sławom jak Queen, KISS czy też Iron Maiden i postanowiła mieć własną grę komputerową, tzn. taką ze swoim nazwiskiem w tytule? Wszystko wskazuje że tak.

Infogrames właścicielem praw do wydawania gier opartych na filmie Men in Black

Łosiu, 16 maja 2001, 07:48

Po obejrzeniu wielkiego kinowego przeboju Men in Black, chyba każdy z was zastanawiał się nad tym, jakby to było, gdybym sam należał do grupy tych pokręconych facetów, ze stoickim spokojem rozmawiających z dziwnymi stworami oraz urywających kosmicznych broni i gadżetów. Już niedługo będziecie mogli to sprawdzić, bowiem firma Infogrames wykupiła od Sony Pictures licencje na tworzenie gier opartych o ten film i zamierza wydać ich całą serię.

Star Trek Voyager: Elite Force: Expansion Pack leci do sklepów

Łosiu, 16 maja 2001, 07:22

W końcu, po licznych zapowiedziach firma Activision powiadomiła, iż od dnia dzisiejszego dodatek do gry Star Trek: Voyager Elite Force zacznie trafiać do zachodnich sklepów.