Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2001

Zamieszanie wokół KYRO

Fajek, 12 maja 2001, 23:49

Ostatnimi czasy, w świecie układów graficznych sporo szumu narobiła firma STM i ich kości graficzne KYRO/KYRO II. nVidia, która na dzień dzisiejszy jest w zasadzie monopolistą w tej dziedzinie, poczuła zagrożenie ze strony konkurencji, co objawiło się serią różnych dziwnych wydażeń w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Przegląd branżowych serwisów informacyjnych (12/05/01)

Sznur, 12 maja 2001, 18:17

Powoli mija szaleństwo związane z wydaniem Balck & White i pojawiają się materiały również na temat innych gier. W zapowiedziach popularnością cieszą się cRPG, zarówno te dla single playera (Wizardry 8) jak i do wieloosobowej gry sieciowej (Horizons, Dark Age of Camelot). Pojawiły się również pierwsze zapowiedzi Warcraft III i D2: Lord of Destruction. W recenzjach na czoło wysunął się Cossacks: European Wars oraz dodatek do Star Trek Voyager: Elite Force.

Wszystko zacznie się 25 października ...

Fajek, 12 maja 2001, 17:25

Według oficjalnego oświadcznia firmy Microsoft, najnowszy system operacyjny znany pod nazwą Windows XP, będzie miał premierę 25 pazdziernika tego roku.

Echelon - angielskie demo

Solnica, 12 maja 2001, 14:50

Co prawda demo gry Echelon udostępnione zostało już jakiś czas temu, jednak jedynie w wersji rosyjskojęzycznej. Dzisiaj na sieci pojawiła się jego angielska wersja.

Intel i serwery

Fajek, 12 maja 2001, 11:39

Poza prezentowaniem kolejnych procesorów w segmencie użytkowników domowych, Intel ogłosił swoje najbliższe plany dotyczące procesorów serwerowych.

Dark Orbit - science fiction cRPG w naszych przeglądarkach

Sznur, 12 maja 2001, 08:14

Zespół WildTangent pracuje nad grą Dark Orbit, nowym izometrycznym cRPG 3D. W projekcie bierze udział Phil Shenk, były kierownik artystyczny Blizzard Entertainment, który brał udział w pracach nad Diablo II i Diabli II: Lord of Destruction.

Ubi Soft na targach E3

Sznur, 12 maja 2001, 07:59

Kolejny duży wydawca otworzył swoją stronę poświęconą zbliżającym się targom Electronic Entrtainment Expo (E3). Tym razem pojawiła się strona Ubi Soft, francuskiego producenta i wydawcy gier, który ostatnio bardzo wzmocnił swoją pozycję kupując takie firmy jak Blue Byte i GAME Studio (m.in. Minscape, SSI).