Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2001, 12:35

autor: Soulcatcher

Co słychać w Valve Software?

Counter-Strike zawojował na dzień dzisiejszy w sposób niepodzielny rynek gier odwzorowujących realistyczną walkę taktyczną. Czy Valve Software twórca tego hitu ma zamiar spocząć na laurach, czy też szykuje nam coś nowego? Rąbka tajemnicy okrywającej kolejne projekty Valve uchylił Gabe Newell na jednym z zachodnich messageboardów.

Counter-Strike zawojował na dzień dzisiejszy w sposób niepodzielny rynek gier odwzorowujących realistyczną walkę taktyczną. Czy Valve Software twórca tego hitu ma zamiar spocząć na laurach, czy też szykuje nam coś nowego? Rąbka tajemnicy okrywającej kolejne projekty Valve uchylił Gabe Newell na jednym z zachodnich messagebordów.

Oto podsumowanie wątków:

Counter Strike Condition Zero – to zestaw misji dla pojedynczego gracza (CS jest typową grą wieloosobową) do Counter-Strike. Nie zobaczymy tu żadnych rewolucyjnych zmian w grywalności czy grafice w stosunku do oryginalnego CS. Pakiet ten ma na celu umożliwienie dobrej zabawy miłośnikom CS gdy są off-line

Team Fortress 2 – dłuuuugo wyczekiwana gra. Jest już dłuuugo w produkcji i potrwa jeszcze dłuuugo zanim zostanie ukończona. Jednak zgodnie z zapowiedziami warta jest naszego czekania. Prace trwają tak długo ponieważ producenci nie chcą wypuszczać kolejnej gry podobnej od CS czy Team Fortress Classic, TF2 ma z założenia być takim przełomem jakimi były te gry w momencie ich wydania. TF2 będzie oparta na nowym i ulepszonym engine graficznym – bye bye stary i dobry Half-Life.

Counter Strike 2 – oparty będzie na nowym engine (takim jak w TF2) i będzie bezpośrednią choć ulepszona kontynuacją obecnego CS. Dobra sprawdzona produkcja w nowej oprawie.

Blue Shift – to kolejny dodatek od klasycznego Half-Life przeznaczony do grania głównie w trybie single-player. Zapowiada się bardzo ciekawie choć już słychać głosy iż będzie niemiłosiernie krótki.

Komunikacja głosowa – w nowych produktach Valve prawdopodobnie zobaczymy system komunikacji głosowej pomiędzy graczami oparty na technologii Tracker. Czyli czeka nas przyjemność rozmów na żywo podczas grania, och biedne te nasze modemy...