Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2012, 15:40

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 kwietnia)

Witamy w drugim wydaniu cyklu podsumowującego dobiegający końca tydzień na polskim rynku gier. W jednym miejscu zbieramy dla Was informacje m.in. o zapowiedzianych premierach i lokalizacji, tytułach wypuszczanych w tanich seriach oraz pełnych wersjach dołączanych do gazet.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 kwietnia) - ilustracja #1
Pecetowe Dark Souls ukaże się w u nas w wersji spolonizowanej kinowo.

Na polskim rynku gier każdy tydzień obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Rodzimi dystrybutorzy ogłaszają informacje dotyczące lokalizacji, tanie serie wzbogacają się o nowe tytuły, a do kiosków trafiają gazety z pełnymi wersjami. Nie wszyscy maja czas i cierpliwość śledzić to wszystko z dnia na dzień. Dlatego pod koniec każdego tygodnia publikujemy jednego newsa zbiorczego, który podsumowuje to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Tanie serie

20 kwietnia firma CD Projekt wprowadziła do swojej pecetowej serii Topseller dodatkowe tytuły:

Cena tradycyjnie wynosi 39,99 złotych dla wszystkich wymienionych gier.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 kwietnia) - ilustracja #2

Z kolei seria Gry dla Ciebie firmy Techland wzbogaciła się o następujące pozycje:

 1. FlatOut
 2. FlatOut 2
 3. FlatOut: Ultimate Carnage

Wszystkie trzy gry dostępne są jedynie w wersjach anglojęzycznych w cenie 14,90 złotych.

Natomiast 16 czerwca tego roku do serii Ubisoft Exclusive dołączy action-RPG R.A.W.: Realms of Ancient War. Co ciekawe, będzie to również debiut tej gry na naszym rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

W tym tygodniu Cenega naprawdę zaszalała pod względem zapowiedzi wydawniczych. Firma ogłosiła, że wyda w naszym kraju dodatek do gry Sid Meier’s Civilization V, zatytułowany Bogowie i Królowie. Rozszerzenie ukaże się 22 czerwca tego roku i wydane zostanie w polskiej wersji językowej.

Ten sam dystrybutor wyda również w Polsce pecetową wersję kultowego już RPG Dark Souls. Gra pojawi się w naszym kraju 24 sierpnia w polskiej wersji językowej (napisy). Szykowane jest też wydanie specjalne, którego szczegóły mają zostać ujawnione już wkrótce.

Rodzimy oddział Cenegi ma również w planach wypuszczenie RACE Injection, czyli rozszerzonej edycji symulatora Race 07. Gra trafi w polskiej wersji językowej na półki sklepów oraz na platformę MUVE Digital w maju tego roku w cenie 69,99 złotych.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 kwietnia) - ilustracja #3

Cenega jest również polskim partnerem firmy Nordic Games, czyli wydawcy pecetowej wersji Alan Wake. W naszym kraju ta gra ukaże się 11 maja tego roku. Cenę standardowego wydania ustalono na poziomie 49,99 zł. Natomiast za Edycję Specjalną przyjdzie nam zapłacić 99,99 zł, w zamian za co otrzymamy:

 1. Akta Alana Wake’a – licząca 144 strony książka opisująca tajemnicze wydarzenia w Bright Falls, po raz pierwszy tłumaczona na język polski.
 2. Płyta CD z muzyką z 13 utworami z gry.
 3. 2 bonusowe płyty DVD z materiałami dotyczącymi gry: m.in. pamiętniki twórców Alan Wake, historia studia Remedy, wszystkie materiały graficzne, trailery w HD, itp.
 4. 6 pocztówek z grafikami z gry.
 5. 7 naklejek z grafikami z gry.
 6. Specjalne etui na grę.
 7. Plakat z gry w formacie A3.

Ostatnią zapowiedzią firmy Cenega było Space Rangers HD: A War Apart, czyli odświeżona wersja gry Space Rangers 2: Dominators oraz jej rozszerzenia zatytułowanego Space Rangers 2: Reboot. Nie podano niestety daty premiery.

Natomiast CD Projekt poinformował, że jesienią tego roku na PC, Wii oraz Nintendo 3DS trafi gra Disney Księżniczki: Moja bajkowa przygoda. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ani cen poszczególnych wersji. Wiem natomiast, że tylko w edycji na PC dostępna będzie polska wersja językowa.

CD Projekt ogłosił także, że w przyszły piątek, czyli 27 kwietnia do sprzedaży trafi pudełkowa wersja przygodówki Botanicula. Gra dostępne będzie w cenie 39,99 złotych, a opakowanie zostanie wykonane w technologii 3D.

Pełne wersje z gazet

W minionym tygodniu do kiosków trafiło pismo Komputerowa Encyklopedia Maluszka, które za 9,50 zł oferuje pełne wersje dwóch gier:

 1. Hot Farm: Africa
 2. Akademia Jazdy Konnej

Pozostałe wieści

W trakcie dobiegającego już końca weekendu we Wrocławiu odbyła się tegoroczna edycja impreza Dawne Komputery i Gry. Organizatorzy zaoferowali turniej klasycznych gier oraz koncert 8-bitowej muzyki. Można też było obejrzeć ekspozycję starego sprzętu i pokaz podkręcania pecetów z lat 90-tych.

Rodzimy oddział Sony opublikował nowy zwiastun gry Sorcery: Świat Magii, dzięki któremu możemy usłyszeć obiecujące próbki polskiego dubbingu:

Ponadto studio Blizzard ujawniło wreszcie obsadę polskiej wersji Diablo III:

 1. Barbarzyńca – Grzegorz Pawlak (Dragon Age: PoczątekBattlefield 3) oraz Małgorzata Gudejko;
 2. Łowca demonów – Waldemar Barwiński (Arcania: Gothic 4Mass Effect) oraz Elżbieta Jędrzejowska (StarCraft II: Wings of LibertyWiedźmin II);
 3. Mnich – Miłgost Reczek (The Elder Scrolls V: Skyrim) oraz Brygida Turowska (Diablo II);
 4. Szaman – Krzysztof Dracz (Wiedźmin) oraz Monika Szalaty (Neverwinter Nights 2The Elder Scrolls V: Skyrim);
 5. Czarownik – Robert Czebotar (Battlefield 3) oraz Iwona Rulewicz (Mass Effect 2).

Natomiast Decard Cain przemówi głosem Andrzej Gawrońskiego. To doskonała wiadomość dla fanów cyklu, gdyż ten sam aktor zagrał tę rolę w również w drugiej części cyklu.

Dobre wieści napłynęły też z polskiego oddziału Electronic Arts. Firma ogłosiła, że Crysis 3 będzie miał polski dubbing zarówno na PC, jak i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Warto na koniec wspomnieć, że Adam Kiciński z CD Projekt RED otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Laureat pokonał konkurentów m.in. dzięki sukcesowi gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Ciekawe linki

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry