Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Rangers HD: A War Apart (PC)

Space Rangers HD: A War Apart PC

Space Rangers HD: A War Apart to przygotowana przez studio SNK-Games odświeżona wersja gry Space Rangers 2: Dominators oraz jej rozszerzenia - Space Rangers 2: Reboot.

Strategiczne | kosmiczne

PC Windows
Okładka Space Rangers HD: A War Apart (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15marca2013

Seria Space Rangers zadebiutowała w 2002 roku. Z okazji 10-lecia marki wydawca – firma 1C Company – postanowił przypomnieć graczom kultową, drugą część cyklu. Przygotowanie odświeżonej wersji hitu z 2004 roku powierzono rosyjskiemu studiu SNK-Games, które uczestniczyło w pracach nad oryginałem. Deweloperzy zdecydowali, że zmiany obejmą nie tylko oprawę wizualną, ale także zawartość gry.

Akcja Space Rangers HD: A War Apart osadzona została w roku 3300, dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w Space Rangers. Galaktyka ponownie staje w niebezpieczeństwie, gdy na planecie SR2, gdzie konstruowane są zaawansowane roboty bojowe, dochodzi do buntu maszyn. Koalicja pięciu cywilizacji staje do walki z Dominatorami, którzy chcą zniszczyć wszelkie przejawy biologicznego życia. Gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego i wikła się w sam środek tego konfliktu.

Twórcy gry zdecydowali się rozbudować oryginalną fabułę o nowy wątek związany z galaktycznymi rozbójnikami. Pod wodzą tajemniczego herszta kosmiczni banici jednoczą siły i rozpoczynają wojnę partyzancką. W gestii gracza pozostawiono, czy zdecyduje się stanąć do walki z banitami lub przystać do nich.

Pod względem rozgrywki Space Rangers HD: A War Apart nie różni się od pierwowzoru. Deweloperzy pozostali wierni wielogatunkowej konwencji. W trakcie zabawy napotkać więc można szereg elementów charakterystycznych m.in. dla kosmicznych symulatorów, strzelanek, tekstówek, strategii czasu rzeczywistego oraz cRPG. Zachowano przy tym dużą swobodę działań, która była wizytówką serii. Gracz sam może więc zdecydować, czy chce włączyć się do militarnej walki o losy galaktyki, zająć wykonywaniem rozmaitych zadań, a może skoncentrować wysiłki na bogaceniu się.

Wśród nowych elementów, jakie wprowadzone zostały do gry znaleźć można m.in. ponad 15 dodatkowych bitew planetarnych, przeszło 20 misji rządowych, a także nowe elementy wyposażenia (w tym także mikromoduły do rozbudowy statków kosmicznych).

Oprawa wizualna Space Rangers HD: A War Apart dostosowana została do standardu WUXGA (1920×1200 pikseli). Twórcy zaimplementowali także obsługę technologii anti-aliasing, oraz wsparcie dla wielordzeniowych procesorów. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazło się 15 zupełnie nowych tematów muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Space Rangers HD: A War Apart

Wymagania wiekowe Space Rangers HD: A War Apart

12+

Studio SNK-Games pracuje nad Space Rangers HD: A War Apart
Studio SNK-Games pracuje nad Space Rangers HD: A War Apart

wiadomość18 kwietnia 2012

Firma 1C Company, wydawca gry Space Rangers 2: Dominators, poinformowała o pracach nad jej odświeżoną wersją. Deweloperzy ze studia SNK-Games obiecują, że na przeskalowaniu grafiki się nie skończy, a Space Rangers HD: A War Apart obfitować będzie w nową zawartość.