Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 18:40

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Znamy nazwiska aktorów, którzy podkładają głosy bohaterom Diablo III w polskiej wersji językowej

Na oficjalnym polskim forum internetowym Blizzarda pojawiła się informacja z nazwiskami osób, które w najnowszej grze z serii Diablo podkładają głos pięciu klasom postaci oraz Deckardowi Cainowi. Lokalizacja zapowiada się naprawdę dobrze.

Od czasu pojawienia się pierwszego z filmików przedstawiających poszczególne klasy postaci w Diablo III, fani rozpisywali się o tym, kto użyczy głosu postaciom w polskiej wersji gry. Dzisiaj Wuluxar, polski menedżer społeczności Blizzarda we francuskim biurze amerykańskiej firmy, w końcu uchylił rąbka tajemnicy i podał na oficjalnym forum nazwiska aktorów, którzy podkładają głos bohaterom najnowszej części serii o konflikcie Płonących Piekieł z Wysokimi Niebiosami.

Znamy nazwiska aktorów, którzy podkładają głosy bohaterom Diablo III w polskiej wersji językowej - ilustracja #1

„Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj!” – 15 maja polscy gracze po raz kolejny będą mogli usłyszeć te słowa Deckarda Caina wypowiedziane głosem Andrzeja Gawrońskiego, który wcielił się w tę rolę już w drugiej odsłonie serii. W ciągu ponad dziesięciu lat, jakie upłynęły od premiery Diablo II, dał się poznać graczom w takich grach, jak Wiedźmin, Fallout 3 czy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Poniżej wymienioni są natomiast aktorzy, którzy podkładają głos poszczególnym klasom w wersji męskiej i żeńskiej oraz niektóre z tytułów, w których można ich usłyszeć grając w polską wersję językową:

Podane informacje o polskiej lokalizacji zostały entuzjastycznie przyjęte przez graczy. Czas pokaże, czy pozytywne reakcje nie były przesadzone i jakość lokalizacji jest porządna. Poniżej można zapoznać się z ostatnim z filmików prezentujących poszczególne klasy w języku polskim: